قالب وردپرس افزونه وردپرس

خرابی فرمان ماشین + علت های ایجاد خرابی !

خرابی فرمان ماشین ! در این مقاله از گواهیران به بررسی دلایل خرابی سیستم فرمان ماشین می پردازیم اصولا این مقاله برای دانشجویان و علاقمندان به حوزه مکانیک ماشین نوشته شده و دلایلی را در آن بررسی می کنیم که می تواند به شما کمک بسیار زیادی داشته باشد به همین جهت در صورتی که می خواهید بدانید دلایلی که باعث خرابی سیستم فرمان ماشین می شود چیست این مقاله برای شما نوشته شده است .

قبل از شروع مقاله در صورتی که می خواهید گواهینامه رانندگی خود را دریافت کنید و در آزمون آیین نامه رانندگی مردود شده اید نمونه سوالات آیین نامه رانندگی را می توانید از همین صفحه دانلود بفرمایید . بسیار خب بیایید ببینیم دلایل خرابی این سیستم چیست ؟

خرابی فرمان

خرابی سیستم فرمان ماشین !

خب بدون شک یکی از مهمترین بخش های ماشین و همینطور رانندگی درست فرمان ماشین است و در صورتی که ماشین شما فرمان نداشته باشد بدون شک نمی توانید رانندگی کنید البته شاید بگویید خب ماشین های تسلا طوری با هوش مصنوعی ساخته شده اند که می توانند کنترل رانندگی را به دست بگیرند و نیازی به فرمان نباشد . بله شاید این یکی از عجیب ترین پاسخ هاست اما به نظر شما کی این ماشین وارد ایران می شود ؟ شاید هرگز ! پس در این مقاله در مورد اکثریت صحبت می کنیم و تمامی ماشین های ایران فرمان دارند و اصلا هوشمند نیستند متاسفانه .

یکی از استرس های زیاد در حین رانندگی شاید این باشد که اگر فرمان ماشین قفل شود و کار نکند چه ؟ به نظر شما این اتفاق می افتد ؟ بله امکانش هست اما مورد بسیار نادری است و شاید برای هرکسی اتفاق نیوفتد و اگر این اتفاق بی افتد بدون شک شما باید در هر زاویه ای که هستید ماشین را نگه دارید زیرا نمی دانید در ادامه راه چه چیزی در انتظار شماست . بسیار خب بیایید ببینیم علائم خرابی چیست ؟

خرابی فرمان

علائم خرابی سیستم فرمان ماشین چیست ؟

بدون شک قبل از آنکه سیستم فرمان ماشین قفل شود و یا خراب شود و دیگر حرکت نداشته باشد یکسری علائم پدیدار می شود و از این موارد شما می توانید بفهمید که سیستم فرمان در حال خرابی است که این موارد به شرح زیر است :

1 – ردی فرمان : یکی از بدترین مواردی است که می تواند اتفاق بی افتد و آن این است که وقتی در حال چرخاندن فرمان هستید جعبه فرمان یک دنده و یا چند دنده را رد کند و برای مثال اگر دو دور فرمان را می چرخانید زاویه چرخ که باید یک حالت 35 درجه به خودش بگیرد به خاطر ردی این سیستم 19 درجه می چرخد و این یعنی در صورتی که بخواهید سر پیچ ها دور بزنید ممکن است ماشین به خوبی دور نگیرد و یا بسیاری از شرایط دیگر پس یکی از علائم خلاصی فرمان و یا رد فرمان است .

2 – عقب جلو شدن فرمان : در این حالت شاید بگویید بدون شم شاسی نگهدارنده خراب شده است اما خیر در اصل جعبه فرمان خراب شده و دنده های این سیستم میل فرمان را به جلو و عقب پرت می کنند و این یکی از علائمی است که بدون شک به این اشاره دارد که به زودی فرمان شما قفل می کند و دنده های خرد شده بیشتری در سیستم جعبه فرمان گیر می کنند … .

این 2 از علائم خرابی فرمان می باشند و در صورتی که این علائم را دیدید فورا خود را به یک مکانیکی برسانید حالا سوال دیگری مطرح می شود . چه فرمان هایی زود خراب می شوند ؟

پیشنهاد مقاله : خرابی سیستم ترمز ماشین + دلایل

خرابی فرمان

انواع فرمان ها !

بدترین فرمانی که می توانید در حین رانندگی تجربه کنید فرمان مکانیکی است و این فرمان به قدری سنگین و سخت است که رانندگی را بسیار برای راننده سخت می کند درست مانند ماشین های قدیمی پیکان و یا وانت ها و … . خرابی فرمان در این ماشین ها بسیار زیاد است و در صورتی که می خواهید بدانید آمار خرابی فرمان در چه سیستمی بیشتر است بدون شک سیستم های مکانیکی آمار خرابی زیادی دارند .

فرمان متوسط به فرمان هیدرولیکی می گویند که در این حالت فرمان بسیار نرم تر از ماشین های فرمان مکانیکی است و در صورتی که از این فرمان استفاده کنید خستگی کمتری را حس می کنید و این سیستم برای رانندگی می تواند بسیار مناسب باشد . خرابی در این سیستم بسیار کمتر از سیستم های مکانیکی است .

فرمان بعدی برقی است و بهترین نوع فرمان است به قدری سبک و نرم است که اگر بخواهید با آرامش بیشتری رانندگی کنید حتما باید ماشینی خریداری کنید که دارای سیستم فرمان برقی است و در این حالت است که می توانید به خوبی رانندگی کنید اصولا خرابی در این سیستم بسیار کم است و در صورت خرابی این سیستم فرمان کمی سفت شده اما می توانید به خوبی ماشین را کنترل کنید .

سخن نهایی !

خرابی فرمان را در این مقاله بررسی کردیم . در صورتی که فرمان شما علائم گفته شده را به شما نشان داد تا قبل از دیر شدن باید حتما به سراغ تعمیر آن بروید در غیر این صورت برای شما بسیار بد تمام خواهد شد . امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *