قالب وردپرس افزونه وردپرس

لاماری ایما یا اسپورتیج ؟ مقایسه تجربی !

لاماری ایما یا اسپورتیج ؟ بهتر است کدام را خریداری کنیم و یا اصلا مزایای این دو خودرو چیست ؟ اصلا بازار کدام برای خرید و فروش بهتر است و هزینه تعمیرات کدام خودرو به صرفه تر است ؟ در صورتی که می خواهید هزینه هایی بالای 1.500.000.000 برای خرید خودرو صرف کنید و دوست دارید بدانید کدام خودرو برای شما بهتر است این مقاله به صورت تجربی برای شما نوشته شده است .

پس به شما پیشنهاد می دهم تا انتها مقاله با ما همراه باشید …

مقاله تصادفی : سوالات آیین نامه ۱۴۰۱ ! دانلود فوری !

لاماری ایما یا اسپورتیج

لاماری ایما یا اسپورتیج ؟ کدام را باید خریداری کنیم ؟

بدون شک این سوال برای بسیاری از خریداران پیش می آید که کدام خودرو را خریداری کنیم اما در این جا به بررسی این نکته می رسیم که خرید کدام خودرو می تواند برای مصرف کنند یعنی شما بهتر باشد .

ماشین لاماری ایما ساخت کشور چین شباهت زیادی به پورش دارد و شاید برای شما جالب باشد که بدانید طراحی این ماشین را طراح شرکت بنز بر عهده گرفته است و سبب این شده تا این ماشین در کشور های زیادی خریدار خوبی داشته باشد اما باید دانید هزینه ای که برای این خودرو می دهید حدودا بیشتر از یک میلیارد و پانصد میلیون تومان است که در این صورت شاید شمایی که طرفدار ماشین چینی نباشید و اسپورتیج 2013 و یا 2014 را دوست داشته باشید به فکر مقایسه بی افتید .

هزینه خرید لاماری ایما 2023 صفر با ماشین اسپورتیج 2013 و 2014 تقریبا یکی است اما خب بدون شک ماشین صفر همیشه بهتر از ماشین کار کرده است و این مورد هم می تواند برای شما بسیار مهم باشد در هر صورت اگر بین خرید این دو خودرو گیر کرده اید و نمی دانید چه خودرویی بهتر است پیشنهاد می کنم به مزایا این دو خودرو در بند پایین دقت کنید و سپس به خرید یکی از آنان اقدام کنید ! …

مقاله قبلی سایت گواهیران : بررسی پرفروش ترین ماشین ها در دنیا !

مزایا و معایت لاماری !

مزایای ماشین لاماری ایما به شرح زیر است :

 1. طراحی زیبا
 2. هزینه خرید مناسب لاماری صفر
 3. دارای رنگ های بسیار خیره کننده
 4. دارای مانیتور حرفه ای
 5. دارای کنسول بسیار متفاوت
 6. دارای سیستم صوتی بسیار حرفه ای و جدید
 7. دنده اتومات خلبانی
 8. فرمان فوق العاده زیبا
 9. کمک فنر هوشمند و تعلیق عالی
 10. قدرت متریال بنده استاندارد
 11. دارای شیب سنج اتوماتیک
 12. سانروف هوشمند
 13. قدرت نسبتا خوب
 14. محور جلو
 15. مصرف سوخت به شدت کم
 16. راحتی صندلی

البته معایبی هم دارد که در زیر به بررسی آن می پردازیم :

 1. صندلی برقی نیست و با اهرم باید جا به جا شود
 2. قدرت کم در سر بالایی ها
 3. صدای داخل کابین
 4. شاسی نردبانی
 5. مکانیک تعمیر کننده این ماشین بسیار در بازار کم است
 6. قطعات آن هنوز در همه کشور توزیع نشده است
 7. و …

خب همانطور که دیدید از دید یک مصرف کننده کمی فنی این مزایا و معایت بسیار مهم بود که به آن اشاره کردیم حالا بیایید به بررسی ماشین اسپورتیج 2013 بپردازیم !

لاماری ایما یا اسپورتیج

مزایا و معایب اسپورتیج !

در این بخش به بررسی مزایا و معایت ماشین اسپورتیج می پردازیم پس با ما همراه باشید . مزایا به شرح زیر است :

 1. طراحی بسیار زیبا
 2. قدرت حرکت در شیب تند عالی
 3. فرمانپذیزی مناسب
 4. مصرف سوخت به صرفه
 5. مکانیک و قطعات زیاد آن در کشور
 6. سیستم گرمایش و سرمایش خوب
 7. صندلی برقی
 8. کنسول مناسب
 9. شاسی X ( این نوع شاسی بسیار عالی عمل می کند )
 10. آیرودینامیک فوق العاده
 11. جوان پسند

حالا می رویم به سراغ معایت این ماشین :

 • قدیمی بودن آن
 • هزینه تعمیرات بسیار بالا
 • هزینه خرید بسیار بالا نسبت به مدل و امکانات
 • مردودی در سرعت بالا سر پیچ ها 8 شکل تمرینی
 • صندلی های نسبتا خشک
 • کنسول قدیمی
 • صفحه نمایش قدیمی
 • عدم سیستم نمایش 3D
 • و …

خب شاید برای شمایی که می خواهید بین این دو خودرو یک خودرو را انتخاب کنید هنوز سوالاتی وجود داشته باشد پس به دو بند پایین مراجعه کنید … با گواهیران همراه باشید …

هزینه تعمیرات کدام به صرفه تر است ؟

لاماری ایما یا اسپورتیج ! شاید تا الان به نتیجه های خوبی رسیده اید اما شاید هم نیاز به بررسی بیشتری داشته باشید پس با گواهیران همراه باشید که در این بخش به یکی از مهم ترین موارد خرید ماشین می پردازیم .

ماشین لاماری به دلیل صفر بودن و یا جدید بودن آن مشخصا قطعات و مکانیک کمتری در بازار دارد برای همین شاید در سالهای اولیه ورود این ماشین به کشور هزینه های زیادی برای نگهداری این ماشین بپردازید اما در مقایسه با ماشین های قدیمی شاید بسیار هم به صرفه تر باشد اما دلیل این گفته چیست ؟

اسپورتیج صفر در کشور وجود ندارد و هر چه هست کار کرده است و قطعات اکثر آنها نیاز به تعمیرات اساسی دارد برای همین شما ممکن است بعد از خرید این خودرو از سیستم تعلیق تا سیستم موتوری آن را باید تعمیر و یا تعویض کنید پس هزینه های زیادی برای شما دارد اما از همه بدتر این است که قطعات این خودرو در ایران از قدیم وارد شده و واردتان قطعات جدید هزینه های زیادی برای شما خواهد داشت شاید بسیار بسیار بیشتر از هزینه های ماشین لاماری اما باید این نکته برای شما بسیار مهم باشد که لاماری صفر و یا کم کارکرد است و این یعنی شما بعد از خرید این ماشین چندین ماه هیچ نیازی به تعمیرات ندارید .

اما نکته دیگر این است که لاماری صفر با اسپورتیج 2013 و یا 2014 هم قیمت است و این یعنی شما ماشینی خریداری می کنید که کسی دیگر آن را استفاده نکرده و اولین نفر شما هستید پس برای شما شاید بسیار مهم باشد که این نکات را به خوبی در نظر داشته باشید .

خب بیایید به بررسی نکته آخر بپردازیم !

لاماری ایما یا اسپورتیج

بازار خرید و فروش کدام را انتخاب می کند ؟

در بازار سال 1402 خرید و فروش ماشین ها اسپورتیج همچنان روی بورس است و مشتری بیشتری برای این ماشین وجود دارد اما این برتری برای خوب بودن این ماشین نسبت به لاماری نیست . زیرا ماشین لاماری به تازگی وارد شده و برای این مقایسه باید سال بعد نتیجه گیری کرد .

در هر صورت هزینه های خرید و فروش و هزینه های تعمیرات این دو خودرو نشاندهنده مشتری های این ماشین ها خواهد بود البته در سال بعد بدون شک فروش لاماری بسیار بیشتر از اسپورتیج های قدیمی اما جوانپسند است و برای شما شاید بسیار مهم باشد که بدانید هزینه های نگهداری لاماری هم بهتر است .

در هر صورت این سلیقه است که در نهایت انتخاب آخر را می کند و این شما هستید که باید بدانید بعد از خرید کدام خودرو پشیمان خواهید شد البته دو خودرو بسیار خوب هستند اما باید به مقایسه های زیادی در این باره و قبل از خرید توجه شود .

خب بیایید به آخرین بند این مقاله برویم …

سخن پایانی !

لاماری ایما یا اسپورتیج ؟ انتخاب شما تا اینجا چه بوده است ؟ شاید باورتان نشود اما در آخر این دل شماست که خودرو را انتخاب می کند و شما باید ببینید در کدام ماشین حس خوبی دارید و این یعنی اصلا نباید برای شما مهم باشد که بین این دو خودرو کدام منطقی است !

شاید تعجب کنید اما این یک حقیقت است . در صورتی که شما نتوانید پشت فرمان احساس رضایت کنید شاید از خریدتان پشیمان شوید .

اما بهتر است در آخر به نکات گفته شده توجه بیشتری کنید , امیدواریم این مقاله تجربی و کمی فنی برای شما بسیار مناسب باشد و شاید بتوانید تصمیم خوبی را بگیرید .

govahiran
4.3/5 - (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *