قالب وردپرس افزونه وردپرس

درآمد فروش لاستیک در ایران ( باور نکردنی ) !

درآمد فروش لاستیک در ایران را در این مقاله بررسی می کنیم اما در این مقاله به بررسی فروش لاستیک ماشین به صورت سیار می پردازیم . اگر نمی دانید این ایده چیست و چه درآمدی دارد و اصلا هزینه اولیه این مورد چقدر است و یا خیلی از موارد دیگر به شما پیشنهاد می کنم تا اینتها این مقاله به ما همراه باشید .

پیشنهاد مقاله : نمونه سوالات آیین نامه !

درآمد فروش لاستیک

درآمد فروش لاستیک در ایران چقدر است ؟

همانطور که در بالاتر اشاره شد درآمد فروش لاستیک ماشین به صورت سیار مورد بررسی قرار می گیرد اما در ابتدا بیایید ببینیم اصلا فروش لاستیک به این صورت دقیقا یعنی چه . بیایید در ابتدا به آمار شهر تهران نگاهی کنیم .

در تهران روزانه بالای 7 میلیون ماشین در رفت و آمد است و درصدی از این ماشین ها ناگهان لاستیکشان دچار ترکیدگی و یا پارگی می شود . در این حالت رانندگان به یدک کش ها تماس میگیرند و یدک کش ها آن ها را تا یک لاستیک فروشی می برند و هزینه های یدک کش و خرید لاستیک و … را باید حساب کنند .

در این بین هیچ استارت آپی در ایران وجود ندارد که لاستیک را به صورت سیار بفروش برساند و این مورد جای فکر بسیار زیادی دارد . حالا بیایید به آمار دقیق تر نگاه کنیم . از 7 میلیون خودرو ( بدون احتساب موتور سیکلت ها که خود می تواند منبع درآمد خیلی زیادی باشد ) حدودا در روز در تهران نزدیک به 0.01 درصد به صورت روزانه نیاز به لاستیک دارند و این یعنی حدودا 700 نفر در روز .

در صورتی که هر لاستیک با اجرت تعویض سود خالص 300 هزار تومان داشته باشد و شما در روز در صورتی که به صورت کاملا تنها کار کنید بتوانید خود را فقط به 10 خودرو برسانید درآمد شما چقدر است ؟ بیشتر از 3 میلیون تومان در روز .

البته شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که خب شاید 10 ماشینی که ما سراغش می رویم برند مختلفی باشد برای مثال یکی پراید باشد و یکی سمند و یکی 207 و یکی … در این باره در بند های پایین تر بررسی هایی را انجام داده ایم .

بسیار خب حالا بیایید تصور کنیم که شما یک شرکت راه اندازی کرده اید و حدودا 20 متخصص دارید که در سراسر تهران پخش شده اند و منتظر تماس مشتری هستند و به شما حدودا 20% کمیسیون میدهند . در این صورت درآمد شما به عنوان رئیس یک شرکت چقدر است ؟ در صورتی که هر متخصص در روز فقط 10 لاستیک تعویض کند و 300 سود خالص داشته باشد ( اگر هزینه لاستیک را خودش بدهد و نه شما ) حدودا روزانه 12 میلیون تومان سود شما می شود .

البته در صورتی که سود فروش لاستیک برای شما باشد و سود اجرت برای متخصص درآمد شما بسیار زیاد تر می شود . باید بررسی های زیادی را در این باره انجام دهید اما یادتان باشد این مورد بسیار خاص و ایده ای واقعا ناب در تهران است که اجرا نشده است .

درآمد فروش لاستیک در تهران را با هم بررسی کردیم حالا نوبت این است که به سوالات دیگر بپردازیم …

پیشنهاد مقاله : راهکار قبولی در آزمون آیین نامه رانندگی چیست !

درآمد فروش لاستیک

آیا باید تخصص خاصی داشته باشیم ؟

بله . در ماشین شما یک دستگاه برای جا زدن لاستیک هست که مستقیما از برق ماشین استفاده می کند و البته به صورت مکانیکی هم هست تا بتواند با برق ماشین کار کند و دومین مورد این است که شما باید بتوانید سرب تعادل را روی رینگ متصل کنید که این نیاز به یک دستگاه دارد که البته متصل به دستگاه اولی است .

اگر در این زمینه تخصص زیادی داشته باشید بدون نیاز به دستگاه هم می توانید تعادل را ایجاد کنید و یا حتی می توانید تعادل نسبی را ایجاد کنید و به راننده بگویید تا به یک آپاراتی برود و با پرداخت هزینه 50 تومانی تعادل را ایجاد کند .

مورد سوم جا زدن چرخ است که خب تخصص زیادی نیاز ندارد . درآمد فروش لاستیک در تهران خیلی خوب است ولی شما باید بسیاری از موارد را در ابتدا بدانید .

هزینه اولیه این کار چقدر است ؟

شما نیاز به یک جک قوی کمجا دارید حدود 2 میلیون تومان است که به صورت شارژی می باشد . مورد بعدی شما نیاز به آچار بکس دارید که از بهترین جنس باید باشد که حدود 6 میلیون تومان است . مورد سوم شما نیاز به یک بکس بادی دارید که شارژی است و حدودا 5 میلیون تومان است .

مورد چهارم شما نیاز به دستگاهی برای جا زدن لاستیک و تعادل سرب دارید که این مورد برای اینکه باید در ماشین باشد حدود 10 میلیون تومان است . مورد 5 شما نیاز به سیمکشی حرفه ای و تبدیل به برق 220 دارید تا بتوانید وسایلتان را شارژ کنید .

مورد 6 شما نیاز به یک وانت دارید ( قیمت روز ) . مورد 7 شما نیاز به سرمایه اولیه خرید لاستیک برای هر ماشین دارید حدودا 50 میلیون تومان و موارد جزیی . دقت بفرمایید در صورتی که شما بتوانید یک ماشین را با این شرایط درست کنید رسما خودروی شما کاری بوده و می توانید شروع به کار کنید . اما سوال مهم . مشتری اصلا از کجا باید بداند که ما وجود داریم ؟ ما تخصص و کارمان این است ؟ اصلا از کجا باید شماره تماس مارا داشته باشد ؟ در بند پایین تر به این سوال پاسخ می دهیم … .

پیشنهاد مقاله : هزینه گواهینامه رانندگی چقدر شده است ؟

درآمد فروش لاستیک

سختی های این کار در چیست ؟

این کار سختی های کمی ندارد و شما باید از سختی های این مورد اطلاع داشته باشید :
1 – هزینه های بسیار زیاد شروع کار
2 – مشتری زیاد اما مسافت زیاد
3 – سرما و گرما
4 – احتمال خرابی ماشین
5 – پیدا کردن مشتری

در مورد شماره 1 که هزینه ها به روز باید حساب شود . در مورد شماره 2 حداقل در روز در تهران 700 نفر نیاز به شما دارند تا از شما لاستیک خریداری کنند . در مورد شماره 3 شما باید در سرما و گرما در حال کار باشید که البته می توانید در گرما کولر ماشینتان را قوی تر کنید تا کار برای شما راحت تر باشد .

در مورد شماره 4 . خودروی شما تقریبا مدام روشن است و این یعنی احتمال خرابی برای شما زیادتر از ماشین های دیگر است و مورد آخر …

در مورد 5 شما باید شبکه فروش داشته باشید که این مورد سخت تر از همه موارد دیگر است و هزینه های زیادی دارد که در بند بالا گفته نشد . برای مثال شما باید به یک برنامه نویس اندروید حدود مبلغ 50 میلیون تومان بدهید تا برای شما اپلیکیشنی مانند اسنپ بزند تا مشتریان آن را دانلود کنند و از روی نقشه درخواست برای شما ارسال کنند . البته در سایت پونیشا این مورد حدود 20 تا 30 میلیون تومان است .

و هزینه تبلیغات اپلیکیشن که هر چقدر شما بیشتر بتوانید هزینه کنید مشتریان زیاد تری دارید اما بهترین راه برای شما استفاده از سیستم ( یکتانت ) است . در این سایت شما می توانید فرضا 5 میلیون تومان بودجه برای تبلیغات پرداخت کنید اما شاید بگویید خب من تهران هستم و به فردی در شیراز نیازی ندارم که تبلیغات من را ببیند ( البته در شروع کار شرکت شما کوچک است و شاید به مرور در استان های دیگر شعبه زدید ) .

در این حالت شما در این سایت می توانید تعیین کنید که چه افرادی از چه شهری تبلیغات شما را ببینند و این یک تبلیغ بی نهایت هدفمند است . با 5 میلیون بودجه حدودا 7 هزار نفر به سایت شما می آید ( درست متوجه شدید شما باید سایت هم تاسیس کنید تا افراد به سایت شما بیایند و بعد اپ شما را دانلود کنند ) حدودا هزینه سایت برای طراحی چیزی در حدود 30 میلیون تومان است که باز هم باید برنامه نویسان این کار را برای شما انجام دهند .

از 7 هزار نفر حدودا 50 نفر اپ شما را دانلود می کنند . پس در صورتی که شما 100 میلیون هزینه تبلیغات بدید حدودا 1000 نفر اپ شمارا در بدترین حالت دانلود می کنند البته شاید خیلی بیشتر هم بشود .

در این حالت شما شروع به کار می کنید و آرام آرام برند شما در شهر معروف می شود و کار به جایی میرسد که هر راننده باید اپ شما را داشته باشد تا در صورتی که به مشکلی برخورد بتواند فورا از اپ شما در خواست لاستیک دهد .

درآمد فروش لاستیک در شهر تهران به صورت سیار واقعا زیاد است . بیایید کمی رویایی نزدیک به واقعیت فکر کنیم . در صورتی که شما بتوانید در روز به 400 نفر رسیدگی کنید و از هر نفر حدودا درصدی که به شما می رسد 60 هزار تومان باشد ( کمیسیون ) درآمد شما چقدر است ؟ حدودا روزانه 24 میلیون ( در حالت بسیار کم درآمدی ) و در ماه درآمدی در حدود 700 الی 800 میلیون تومان . این درحالی است که شما درصد متخصصین کارمندتان را هم داده اید .

کار و مدیریت این ایده واقعا سخت است و برای همین هم هست که افراد باهوش و مدیر می توانند موفق شوند تا افرادی که همیشه یک بهانه برای سختی های پیش رو دارند .

گواهیران
4.7/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *