قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در مستی و جریمه آن ؟ ( بسیار مهم ) !

رانندگی در مستی ! شاید بخواهید بدانید جریمه این اشتباه چیست ؟ اما برای چه می گوییم اشتباه و آیا اصلا قانون رانندگی در حالت مستی و عدم هوشیاری در کشور های دیگر به چه صورت است و در ادامه به مواردی از این دست اشاره خواهد شد پس در صورتی که دوست دارید در این زمینه اطلاعاتی داشته باشید می توانید با توجه به این مقاله مواردی را که می خواهید بررسی کنید و متوجه قوانین رانندگی در این زمینه بشوید .

البته در مقاله قبلی هم قوانین رانندگی بدون گواهینامه رانندگی مواردی را بررسی کرده ایم که می توانید به مقاله یاد شده مراجعه بفرمایید .

رانندگی در مستی

رانندگی در مستی !

در ابتدا بیایید تصور کنیم که شما در حال رانندگی در یک اتوبان هستید و بسیار برای شما آرامش در رانندگی مهم است و قوانین را هم به خوبی رعایت می کنید اما یک شخصی در حال رانندگی است و اصلا هوشیار نیست و راننده در حالت مستی در حال رانندگی بوده و به سمت شما در حال حرکت است .

شما از هیچ چیز اطلاعی ندارید و این راننده با بی احتیاطی بسیار زیادی رانندگی می کند . البته شاید بسیاری بگویند می شود در این حالت هوشیار بود اما کاملا نادرست است . این راننده به شما برخورد می کند . آیا شما وقتی راننده را ببینید که در حالت عادی نیست و از اینکه شما قوانین را به خوبی رعایت کرده اید اما یک شخص این کار را نکرده است ناراحت نمی شوید ؟

آیا شخص اصلا در آن لحظه برایش مهم بوده که به شما خسارت زده ؟ خیر . زیرا اگر برای آن شخص , شما و خسارت شما مهم بود با این حالت پشت فرمان نمی نشست و به شما خسارت وارد نمی کرد . برای همین طبق قوانین باید شخص مقصر , مجازات شود .

البته ما در این مقاله به مجازات دادگاهی فرد اشاره نمی کنیم زیرا مجازات در این حالت به قوانین زیادی وابسته است اما از دید پلیس راهنمایی و رانندگی فردی که مست است در هر صورت مقصر بوده و در ابتدا جریمه سنگینی در حدود 500 هزار تومان می شود ( در مواردی بیشتر ) و خودروی وی متوقف می شود .

سپس پلیس نیروی انتظامی در محل حضور یافته و شخص مقصر دستگیر می شود . اما واقعا چه کسی ضرر کرده است ؟ بدون شک شخص بی خبری که به خوبی قوانین رانندگی را رعایت کرده است و اصلا خبر نداشته که شخصی با بی احترامی تمام در حال رانندگی در مستی می باشد و اصلا برایش مهم نیست چه ضرری به یک شهروند ساده از همه جا بی خبر خواهد شد و فقط دوست دارد در این حالت رانندگی کند .

اما بیایید بررسی کنیم که در دیگر کشور ها این قوانین به چه صورت است ؟

مقاله ویژه : دانلود سوالات ایین نامه رانندگی !

رانندگی در مستی

قوانین و جریمه رانندگی در حالت مستی و عدم هوشیاری در کشورهای اروپایی !

در کشور های اروپایی نظیر فرانسه و آلمان و بلژیک و انگلستان برای این مورد قوانین بسیار سختگیرانه ای نوشته اند که در اینجا به بررسی این قوانین می پردازیم .

فرانسه :

در صورتی که شما مست باشید و در حال رانندگی با این وضعیت در فرانسه توسط پلیس متوقف شوید در ابتدا جریمه ای معادل 1500 یورو برای نوشته می شود . در این حالت است که گواهینامه شما باطل شده و حق رانندگی توسط دادگاه از 1 الی 3 سال از شما گرفته می شود .

سپس خودروی متوقف شده و ماشین شما باید حدودا 5 ماه در پارکینگ با هزینه های سنگین نگه داشته شود .

آلمان :

در کشور آلمان گواهینامه رانندگی شما گرفته شده و شما 6 ماه الی 1 سال حق رانندگی ندارید . جریمه ای معادل 1000 یورو برای شما نوشته شده و خودروی شما حدودا تا 5 ماه متوقف می شود .

بلژیک :

در این کشور شما 2000 یورو جریمه می شوید و بدتر از آن این است که شما حق رانندگی تا 2 سال را ندارید و مجددا باید برای گرفتن گواهینامه رانندگی پس از 2 سال اقدام کنید و خودروی شما تا 1 سال متوقف می شود .

انگلستان :

در این کشور شما 500 پوند جریمه می شوید و خودروی شما تا 2 ماه متوقف می شود و حق رانندگی تا 1 سال از شما گرفته می شود .

کشور بلژیک و فرانسه سختگیرانه ترین قوانین را در این زمینه دارند .

قوانین رانندگی در کشور های آمریکایی !

در صورتی که پلیس کشور کانادا شما را در این حالت متوقف کند شما باید جریمه ای معادل 1000 دلار بپردازید و گواهینامه رانندگی شما برای 1 سال باطل می شود و حق رانندگی را نخواهید داشت و در کشور آمریکا نیز به این صورت است البته هزینه جریمه رانندگی در این حالت در کشور آمریکا چیزی در حدود 1500 الی 2000 دلار است و حق رانندگی از شما تا 1 سال گرفته می شود .

دوستان البته در کشور های اروپایی و آمریکایی حتی اگر تصادف هم نکنید در این حالت باز هم شما باید به دادگاه مراجعه کنید تا حکم و جریمه نهایی توسط این مرجع به شما داده شود . ببینید . رانندگی در این حالت در تمامی کشور های دنیا جرم است و جرایم سنگینی برای آن در نظر گرفته شده است پس به خوبی باید حواستان را جمع کنید .

خب بیایید به بررسی موارد دیگری بپردازیم .

رانندگی در مستی

از دید اخلاقی به چه صورت است ؟

دوستان خودتان را به جای فردی که تصادف کرده است قرار دهید . ناراحت نمی شوید که شخصی در این حالت حتی اگر حال روحی بسیار بدی داشته باشد بیاید و به شما برخورد کند ؟ شما ممکن است خسارت های زیادی را متحمل شوید آیا برای شما این مورد قابل بخشش است ؟

بدون شک خیر . ممکن است آسیب های جانی و یا آسیب ها فیزیکی زیادی را ببینید آیا باز هم شخصی را که رانندگی در مستی برایش مهم نیست را می بخشید ؟

بدون شک این فرد به تمامی جامعه بی احترامی کرده است و باعث خساراتی به شما می شود که گاها به قدری زیاد است که نمی توان آن را دیگر جبران کرد مانند نقص عضو و یا موارد بسیار زیاد دیگر .

پس رانندگی در حالت مستی بدترین کاری است که یک راننده می تواند تجربه کند البته فقط این مورد در مستی ختم نمی شود و بسیاری از افراد هستند که با مصرف مواردی مانند دراگ ها و غیره از حالت عادی خود خارج می شوند و معمولا نتیجه های بدتری را هم به دنبال دارد .

شما باشید چه می کنید ؟ آیا این افراد را در صورتی که به شما خسارتی وارد کنند می بخشید ؟ البته که پاسخ منفیست . پیروز و سربلند باشید .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *