قالب وردپرس افزونه وردپرس

حقوق مهندس مکانیک در اتریش چقدر است ؟ ( 2022 ) !

حقوق مهندس مکانیک در اتریش چقدر است ؟ آیا می توانیم به عنوان مهندس مکانیک به کشوری مانند اتریش مهاجرت کنیم ؟ آیا می توانیم در این کشور مشغول به کار شده و اقامت دائم دریافت کنیم ؟ آیا می توانیم در این کشور ادامه تحصیل در حوزه مکانیک بدهیم ؟

تمامی این سوالات را در این مقاله به خوبی و به راحتی به دور از تمام پیچیدگی ها پاسخ خواهیم داد . در صورتی که می خواهید اطلاعات بسیار مفیدی در این زمینه به دست بیاورید با ما همراه باشید …

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازیم , می توانید از این بخش با کلیک بر روی عبارت ( دانلود نمونه سوالات آیین نامه ) وارد شده و پر بازدید ترین مقاله سایت را مشاهده کنید .

خب می رویم به سراغ مقاله بسیار مهم ” حقوق مهندس مکانیک خودرو در اتریش ” …

حقوق مهندس مکانیک در اتریش

حقوق مهندس مکانیک در کشور اتریش چقدر است ؟

مهندس مکانیک در تمامی رشته ها ( سیالات , جامدات و … ) می توانند درآمد بسیار زیادی در این کشور داشته باشند اما قبل از اینکه بخواهیم در مورد حقوق و درآمد مهندس مکانیک در اتریش صحبت کنیم بیایید به بررسی حداقل حقوق برای کارمندان ساده در این کشور بپردازیم …

حداقل حقوق در کشور اتریش چیزی در حدود 3820 یورو در ماه است البته بدون کسر مالیات حساب شده است و درآمد یک مکانیک فنی در این کشور چیزی در حدود 6000 یورو می باشد ( متوسط رو به حرفه ای ) .

اما حقوق مهندس مکانیک در اتریش حدودا 4200 الی 5000 یورو می باشد البته بدون کسر مالیات , بله شاید بسیار تعجب کنید که چقدر حقوق شما زیاد است , اما این حقوق برای مهندسینی است که حدودا 7 سال به بالا تجربه کاری دارند و در کار خود بسیار حرفه ای هستند .

برای تازه واردان حدودا 3900 الی 4100 یورو می باشد که البته باز هم بسیار درآمد بالایی می باشد .

مقاله مرتبط : درآمد مهندس مکانیک در سوئد چقدر است ؟!

آیا کیفیت زندگی در اتریش برای مهندس مکانیک بهتر از ایران و یا آلمان است ؟

اگر بخواهیم کیفیت زندگی مهندسین مکانیک را در این 3 کشور بررسی کنیم با درآمدی که دارند خب مشخص است که رتبه اول برای کشوری مانند آلمان و رتبه بعدی برای اتریش و در آخر ایران می باشد البته اگر 30 کشور دیگر هم در این مقایسه بودند متاسفانه ایران باز هم آخر می شد و این یک مقایسه اشتباه است .

شما از نظر کیفیت زندگی می توانید با این حقوق در آلمان و اتریش به راحتی هزینه زندگی 3 نفر را بدهید اما آیا در ایران شما می توانید با حقوق ماهانه 8 الی 13 میلیون تومان هزینه زندگی 2 نفر را آن هم با کیفیت و تفریحاتی که در اروپا دارید را بپردازید ؟

ایران عزیزمان که در این سالها دچار مشکلات بسیار زیادی شده است را نمی توان دیگر در مقایسه با خیلی از کشور های جهان روی ترازوی عدالت و قیاس قرار داد .

در هر صورت به شما پیشنهاد می کنم اگر شما مهندس مکانیک هستید , بدون شک اتریش و آلمان برای شما حکم بهشت را دارد و به شما توصیه می کنم حتما به این کشور های بزرگ مهاجرت کنید .

حقوق مهندس مکانیک در اتریش

آیا می توانیم به عنوان مهندس مکانیک خودرو به این کشور وارد شده و اقامت بگیریم ؟

بله . در صورتی که شما مهندس مکانیک در هر گرایشی هستید می توانید به راحتی به این کشور وارد شده و کار خود را بیابید اما مشکل اینجاست که شما باید ویزا دریافت کنید .

شرایط ویزا به دو صورت است که برای اینکه بخواهید در این کشور کار کنید باید یکی از این دو ویزا را دریافت کنید . در این صورت است که شما می توانید در این کشور زندگی و کار کنید . در این بخش می خواهیم برای شما به بررسی این دو ویزا و این دو را بپردازیم البته بسیار ساده تر از تمامی مقالاتی که تا امروز خوانده اید و صد البته آخرین قوانین سفارت را در این بخش خواهید خواند .

ویزای جاب سیکر :

در این ویزا شما باید شرایطی را داشته باشید تا به شما ویزای 6 ماهه ورود به اتریش را بدهند , در این صورت است که شما 6 ماه وقت دارید تا کار خود را در این کشور بیابید و به خوبی زندگی و کار کنید .

اما شرایط به این شرح است که شما باید حتما زبان این کشور را بلد باشید و باید حتما مدرک مرتبط با رشته خود را بلد باشید و مشکل قانونی در کشور خودتان نداشته باشید و از همه مهمتر این است که باید حتما 3 سال به بالا سابقه کار داشته باشید .

اما بسیاری از کاربران سوال می کنند که آیا با زبان انگلیسی هم می توانیم در اتریش زندگی کنیم ؟ خیر شمایی که مهندس مکانیک هستید به هیچ وجه نمی توانید در این کشور با این زبان دوام بیاورید اصلا حتی به شما کار هم داده نخواهد شد و در صورتی که در این حوزه به زبان انگلیسی به شما کاری داده شود باید آن را رسما یک معجزه دانست .

ویزای جاب آفر :

در این ویزا از طرف شرکتی برای شما نامه ای می آید که شما را می خواهند استخدام کنند , شما نامه را به سفارت تقدیم کرده و سفارت با شرکت ارتباط برقرار می کند .

در این حالت شما حدودا 1 الی 2 هفته بعد بدون نیاز به هیچ پیشنیازی به این شرکت در اتریش رفته و کار می کنید به همین راحتی .

شما می توانید از سایت های LINKEDIN و INDEED شرکت های بسیار زیادی را در اتریش بیابید که به دنبال استخدام شما هستند و برای شما در صورتی که شمارا تایید کنند نامه ارسال می کنند .

درآمد مهندس مکانیک در این کشور بهتر است و یا مکانیک فنی ماشین ؟

حقوق مهندس مکانیک در اتریش از درآمد مکانیک های فنی در این کشور کمی کمتر است البته در بسیاری از مواقع مکانیک های فنی درآمد بسیار بسیار بیشتری از مهندسین مکانیک دارند که خب طبیعی بوده و در تمامی کشور ها هم همینطور است .

اما در هر صورت درآمد مهندسین مکانیک در اتریش هم به قدری هست که شما بتوانید به خوبی در این کشور زندگی کرده و از کیفیت خوبی برخوردار شوید .

حقوق مهندس مکانیک در اتریش

آیا می توانیم در این کشور به ادامه تحصیلات در حوزه مکانیک بپردازیم ؟

بله . در صورتی که می خواهید به عنوان مهندس در این کشور ادامه تحصیل دهید باید مدارک خود را ترجمه کرده و به سفارت ببرید در این صورت است که شما باید چند روزی صبر کرده تا مدارکتان تایید شود .

در این حالت باید از دانشگاه مد نظر در اتریش از ایران پذیرش بگیرید . در این حالت است که می توانید به این کشور مهاجرت تحصیلی کنید . در ضمن باید به یاد داشته باشید که حدودا 10.000 یورو باید به حسابی در اتریش که برای خودتان هم هست واریز کنید و در حین تحصیلی حق دست زدن به این مبلغ را هم ندارید .

پس باید کار دانشجویی در این کشور برای ادامه تحصیل خود بیابید که باز هم می توانید از سایت indeed این کار را انجام دهید .

سخن پایانی !

حقوق مهندس مکانیک در اتریش بسیار بالاست و شما برای اینکه در این کشور بتوانید به کار مشغول شوید باید از دو ویزایی که در بالاتر به شما گفته شد استفاده کنید .

در این حالت باید حتما زبان اتریش را بلد باشید و نمی توانید با زبان انگلیسی برای کار آنهم در زمینه مهندسی مکانیک به این کشور وارد شوید .

نرخ استخدام در اتریش به آلمان نمی رسد اما باز هم بسیار بسیار بیشتر از ایران است و شما به راحتی می توانید در این کشور به کار خودتان مشغول شوید .

برای اینکه بتوانید در این کشور اقامت خودتان را دریافت کنید باید بتوانید به زبان این کشور مسلط شوید که اصلا هم کار سختی نیست .

پیروز و موفق باشید .

گواهیران .

govahiran

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.