قالب وردپرس افزونه وردپرس

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان چگونه است ؟ ( 2022 ) !

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان , موضوع بسیار داغ در این روزهاست , بسیاری از کسانی که می خواهند مهندسی مکانیک را بخوانند و این رشته را شروع کنند عاشق این هستند که بتوانند به کشور اختراعات بزرگ مثل آلمان مهاجرت کنند و در این کشور با این کار زندگی کنند .

در این مقاله بسیار بسیار تجربی و واقعا طلایی می خواهیم به این موضوع بپردازیم که آیا مهاجرت کاری مهندسین مکانیک از ایران به آلمان کار درستیست و آیا شدنیست و یا چه راه های ساده ای دارد تا بتوانیم به راحتی برای این کار اقدام کنیم .

قبل از شروع مقاله شما اگر می خواهید گواهینامه خود را به راحتی دریافت کنید به پربازدید ترین مقاله رسانه گواهیران ( نمونه سوالات آیین نامه رانندگی ) مراجعه کنید . خب پس تا انتها با ما همراه باشید .

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان

مهاجرت کاری مهندسین مکانیک به کشور آلمان از چه راه هایی صورت می گیرد ؟

اگر مدرک مهندسی مکانیکتان را از ایران و یا از هرکشور دیگری گرفته اید و می خواهید به کشور آلمان مهاجرت کنید , به مقاله درستی مراجعه کرده اید در اینجا به شما همه نکات مهم سال جدید برای این اقدام را بررسی می کنیم .

برای اینکه بتوانید به این کشور رفته و کار مورد نظرتان را پیدا کنید به دو نوع ویزا نیاز دارید , ویزای جستوجوی کار و ویزای پیشنهاد کار در آلمان .

البته باید بدانید نیاز به هردو ویزا ندارید , بلکه باید 1 ویزا از این دو مورد را دریافت کنید . پس با ما همراه باشید .

مقاله پیشین : درآمد مکانیک در اتریش چقدر است ( فنی کاران ) !

ویزایی جستوجوی کار در آلمان

در این نوع از ویزا شما به سفارت آلمان در ایران مراجعه می کنید و در این صورت باید درخواست خود مبنی بر اینکه می خواهید به آلمان برای پیدا کردن کار بروید را تقدیم کنید . در این حالت در صورتی که شما ویزا جستوجوی کار دریافت کنید به شما 6 ماه فرصت می دهند که به خاک آلمان رفته و کارتان را بیابید .

اما باید چه شرایطی داشته باشید ؟

برای اینکه بتوانید این ویزا را دریافت کنید باید 5 الی 7 هزار یورو همراه خود داشته باشید تا به سفارت ثابت کنید برای زندگی 6 ماهه در این کشور نیاز مالی ندارید که این یکی از مهم ترین شرایط است که هرکسی به شما نمی گوید و در آخر می فهمید که کاش قدرت مالی خود را در ابتدا به سفارت اعلام می کردم .

شرایط مهم بعدی این است که شما باید مدرک B2 زبان آلمانی را داشته باشید در این صورت کار شما بسیار راحت تر از بقیه افراد جلو می رود .

باید 2 الی 3 سال سابقه کار مرتبط در ایران داشته باشید و بی کار نبوده باشید , سفارت باید بداند شما به عنوان مهندس مکانیک در ایران فعالیت داشته اید .

این 3 مورد مهمترین مواردی بود که اگر داشته باشید می توانید بسیار در این حالت موفق باشید . مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان بسیار مراحل ساده ای دارد فقط زمانبر است برای مثال سابقه کاری و مدرک زبان که می تواند 2 الی 3 سال طول بکشد در کل .

هزینه گواهینامه رانندگی پایه سه چقدر شده است ؟

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان

ویزای پیشنهاد کار در آلمان

اما می رسیم به ویزای آرزو ها , در این حالت ویزا , شما نیازی ندارید حتی زبان آلمانی بلد باشید البته بهتر است بلد باشید زیرا مردم آلمان اکثرا زبان انگلیسی بلد نیستند و بهتر است حتما زبان آلمانی شما خوب باشد .

در این حالت از ویز مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان بسیار آسان می شود , زیرا شرکتی شما را می خواهد و برایش مهم نیست پول دارید و یا خیر و یا سابقه بالایی دارید و یا خیر , در نتیجه برای شما دعوت نامه ارسال می کند و سفارت به شما بعد از گذشت مراحل قانونی ویزای جاب آفر و یا پیشنهاد کاری آلمان را می دهد .

و شما تنها و تنها نیاز به بلیط پرواز دارید همین و بس .

آیا می توانیم با مدرک مهندسی مکانیک برای مهاجرت به آلمان اقدام کنیم ؟

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک له آلمان قلب تپنده صنعت در جهان بسیار بسیار روی بورس است و شما می توانید برای مهاجرت به این کشور به راحتی اقدام کنید اما با مدرک مکانیک به تنهایی نمی توانید کاری از پیش ببرید .

در این صورت شما باید حتما و حتما سابقه کاری بالایی داشته باشید که بتوانید به این کشور با ویزای نوع اول مهاجرت کنید .

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان

آئوسبیلدونگ مکانیک خودرو چیست ؟

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان و یا فنی کاران مکانیک بسیار ترند شده اما موضوع مهم این است که شما می توانید به وسیله آئوسبیلدونگ و یا فنی حرفه ای به آلمان مهاجرت کنید .

در این حالت باید زبان آلمانی و انگلیسی شما خوب باشد و سنی زیر سن 25 سال داشته باشید . شما می توانید به راحتی حتی با مدرک دیپلم خود وارد این کشور شده و در این دوره 2 الی 3 ساله شرکت کنید . جالب اینجاست که شما هم حقوق 800 یورویی دریافت می کنید و هم کار مکانیک را به صورت بسیار حرفه ای می آموزید .

شما بعد از گذراندن مراحل یادگیری به وسیله شرکت های زیادی می توانید در این کشور استخدام شوید . پس اگر مدرک دارید و یا ندارید هم می توانید در این دوره شرکت کنید . منظور ما از مدرک , مدرک دانشگاهی مهندسی مکانیک خودرو است .

اگر دارید این مقاله را می خوانید به شما پیشنهاد می کنم در یوتیوب راجع به آئوسبیلدونگ در آلمان تحقیق کنید .

آیا می توانیم برای شروع به این کشور جهت گذراندن دوره فنی و حرفه ای برویم ؟

بله می توانید , در بالا به خوبی توضیح داده شده اما برای اینکه بتوانید در این دوره بسیار موفق باشید به شما پیشنهاد می کنم حتما زبان آلمانی را به خوبی بیاموزید تا بتوانید به راحتی در این کشور زندگی کنید .

زبان انگلیسی خوب است اما نمی تواند برای شما معجزه کند پس حتما زبان آلمانی را به خوبی بیاموزید و حتما همراه خود حداقل 5 الی 8 هزار یورو داشته باشید تا در این کشور در ابتدا هزینه هایی که می کنید باعث نشود از نظر مالی به مشکل بر بخورید .

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان

هزینه و دریافتی مهندسین مکانیک به قدری هست که بتوانند در کشور آلمان به خوبی زندگی کنند ؟

شک نکنید با درآمد مهندسی مکانیک و یا فنی مکانیک در این کشور می توانید درآمد بسیار خوبی داشته باشید . مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان و یا فنی کاران مکانیک به خاک آلمان می تواند بهترین تصمیم باشد پس شک نکنید اگر هدفتان این است راه را درست آمده اید .

دریافتی شما حدودا 3.000 الی 3.500 یورو در ماه می باشد و هزینه زندگی شما برای دو نفر با اجاره خانه در برلین حدودا 2.200 یورو می شود . البته اگر خرجتان کمی کم است که کمتر از این مبلغ می شود .

آیا واقعا نژادپرستی در این کشور وجود دارد ؟

بسیاری از دوستان می گویند خیر اما به شخصه می گویم بله . به عنوان کسی که سالهات در برلین زندگی می کند شما بسیاری از موارد نژاد پرستی را به چشم می بینید و دلیل آن این است که شما خارجی هستید ولی ولی ولی …

حدود 10% از مردم 80 میلیونی آلمان اینطور هستند و رفتار آنها نژادپرستانه هست آنهم در شرق و جنوب شرقی آلمان بیشتر این موارد را می توانید ببینید . در تمامی مناطق این مورد صدق نمی کند .

اما باید بدانید نژاد پرستی در تمامی کشور ها وجود دارد مخصوصا در ایران خودمان که دوست نداریم زیاد با افرادی که از کشور های دیگر می آیند صحبتی داشته باشیم .

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان

برای مهندسین مکانیک ایران بهتر است و یا آلمان ؟

بدون شک آلمان . البته در ایران هم می توانید بسیار تلاش کنید اما هرگز نمی توانید ایران را در این زمینه با کشوری مانند آلمان مقایسه کنید . مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان کار ساده ای هست اما در واقع پیچیدگی های زیاد خودش را هم دارد .

اما شما نمی توانید بنز را با پراید در ایران مقایسه کنید درست است ؟ در این زمینه هم دقیقا همین است و شما نمی توانید بگویید آیا در این زمینه ایران بهتر است و یا آلمان .

آیا وضعیت استخدام مکانیک ها در آلمان خوب است ؟

بله . شما می توانید در سایت های مهم کاریابی به خوبی استخدام های مهندسین مکانیک خودرو را در این کشور ببینید . در روز حدودا 300 الی 400 استخدام برای مکانیک در سراسر این کشور آگهی می شود . حالا شما ببینید چقدر در این کشور نیازمند مهندسین مکانیک هستند .

مهاجرت کاری مهندسی مکانیک به آلمان بسیار کار درستی است و دوست من اگر امروز به این فکر افتاده ای که می خواهی به این کشور برای این کار مهاجرت کنی , درست راهت را انتخاب کرده ای .

مهندس عسگری
وبسایت گواهیران .

govahiran
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.