قالب وردپرس افزونه وردپرس

موتور یا مترو ؟ شما بودید کدام را انتخاب می کردید ؟

موتور یا مترو ؟ سوالی که بسیار پرسیده می شود . در صورتی که شما محل کارتان و یا رفت و آمد روزانتان در شلوغی شهر است بدون شک به این فکر افتاده اید که یا مترو و یا موتور . بالاخره باید یکی از این دو مورد را انتخاب کنید در غیر این صورت زمان روزانه شما در بیشترین حالت ممکن در ترافیک از بین می رود . قبل از اینکه به سراغ ادامه مطلب برویم واقعا انتخاب شما چیست ؟ به آن فکر کرده اید ؟

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه رانندگی !

موتور یا مترو

موتور برای ترافیک شهری خوب است ؟

البته درباره مزیت های استفاده از موتور مقالات زیادی در گواهیران نوشته ایم اما در این بخش به بررسی بدی ها و خوبی های این وسیله می پردازیم . شاید به قدری از مترو استفاده کرده اید که پیش خود می گویید چرا موتور نخرم ؟ این همه آدم در حال استفاده از موتور و فرار کردن از شر ترافیک هستند پس چرا من از این فرصت استفاده نکنم ؟

شاید حتی به موتور فروشی ها هم رفته باشی و دیده باشی قیمت موتور ها هم در سال 1402 واقعا کم نیست و در صورتی که بخواهید یک موتور خریداری کنید باید بالای 100 میلیون تومان هزینه کنید . اما در هر صورت شاید دوست دارید از این وسیله به صورت همیشگی استفاده کنید اما بیایید اول به خوبی ها و بدی های این وسیله فکر کنیم و آن را بررسی کنیم که به شرح زیر است ( خوبی های استفاده از موتور ) :

1 – فرار از ترافیکهای سنگین شهری
2 – هزینه سوخت بسیار کم
3 – هزینه تعمیر بسیار کم
4 – مانور زیاد
5 – سرعت مناسب
6 – قابلیت دو سرنشین
7 – هزینه خرید بسیار کم نسبت به ماشین

این از مزایای استفاده از موتور بود حالا بیایید از بدی های استفاده از موتور هم بگوییم و بررسی هایی را انجام دهیم :

1 – خطرات بسیار زیاد جانی
2 – سختی رانندگی در هوای سر و گرم و بارانی و برفی
3 – در صورت تصادف معمولا بدنه موتور شدیدا خراب می شود
4 – در صورت استفاده زیاد دچار کمر درد می شوید

بسیار خب این تمامی مواردی بود که در مورد موتور باید می دانستید . شاید آنقدر از مترو استفاده کرده اید که دیگر دوست ندارید از درب خانه بروید به ایستگاه مترو و سپس به سر کارتان بروید و دوست دارید از پارکینگ خانه با موتور استارت بزنید و خودتان را به راحتی و بدون گیر کردن در ترافیک به محل کارتان برسانید و شاید به خودتان بگویید روزانه 7 هزار تومان هزینه مترو می دهم همین را هزینه بنزین موتورم می کنم اما راحت ترم …

خب باید واقعیت ها را ببینیم . در انتها مقاله بررسی کلی در این باره می کنیم بسیار خب بیایید به سراغ بررسی مترو برویم … .

موتور یا مترو

مترو بهتر از موتور است ؟

شاید به قدری از موتور استفاده کرده اید و تصادف کرده اید و هزینه های بسیار زیادی را پرداخت کرده اید که دیگر دنبال دردسر های موتور در هوای گرم و سرد نیستید و دوست دارید با مترو بروید و بیایید و در بین مردم زیر زمین باشید تا روی زمین با دود و ترافیک و بوق و دعوا و …

شاید شما هم از خیابان های شهری مانند تهران شدیدا خسته شدید و شور و اشتیاق موتور را دیگر ندارید چون شدیدا خسته شدید , اینجاست که به مترو فکر می کنید . شاید باورتان نشود اما بسیاری از افرادی که روزی موتور سوار بودند به مترو برگشتند … .

اما بیایید از بدی ها و خوبی های مترو یکی از معروف ترین سیستم های حمل و نقل جهانی بگوییم و بررسی هایی را انجام دهیم . بسیار خب بیایید برویم سر اصل مطللب ( خوبی های مترو چیست ) ؟

1 – بسیار ارزان
2 – سریع و بدون ترافیک
3 – سرما و گرما برایتان مهم نیست
4 – در تمامی نقاط شهر ایستگاه وجود دارد

حالا بیایید از بدی های این سیستم بگوییم که به این صورت است :

1 – انتظار بعضا زیاد
2 – جمعیت زیاد در ساعات شلوغ
3 – احتمال انتقال بیماری های تنفسی و ویروسی
4 – سرپا ایستادن در مواقع خستگی
5 – صدای فریاد دستفروشان و …

خب این هم از بدی ها و خوبی های استفاده از مترو . حالا شما بفرمایید به نظرتان کدام بهتر است و از کدام می توانیم استفاده کنیم ؟ حالا بیایید به بررسی کشور های بسیار شلوغ بپردازیم مانند چین و هند و شهر بسیار شلوغی مانند نیویورک و برلین … .

موتور یا مترو

موتور یا مترو در چین ؟

در کشور های به شدت شلوغ با جمعیت میلیاردی و میلیونی در شهر ها شما نمی توانید یک یا دو سیستم حمل و نقل قرار دهید اما در این مقاله ما با بقیه سیستم های حمل و نقل کاری نداریم و در کل می خواهیم بدانیم موتور و یا مترو ؟ کدام یک بهترند ؟

در کشوری مانند چین هم موتور و هم مترو گزینه ناچارا خوبی است اما چرا ؟ بیشتر جمعیت چین و شهر نشینان آن دارای موتور می باشند و تعداد موتور ها در این کشور به قدری زیاد است که اگر تمامی ماشین ها را حذف کنید می بینید که میلیون ها موتوری در خیابان ها در حال تردد هستند و جالت اینجاست که بدانید این کشور از سال 2028 هزینه سوخت برای موتور های بنزینی را 4 برابر گرانتر می کند تا همه مردم از موتور های برقی استفاده کنند تا محیط زیست سالم بماند .

البته این راهکار واقعا عالی است . بسیار خب الان متوجه شدید موتور سیکلت در این کشور چقدر طرفدار دارد اما شاید باورتان نشود که موتور ها هم در ترافیک می مانند . البته در ترافیک های شدید موتوری . اما چرا مترو نه ؟ جمعیت بسیار بسیار بسیار زیاد در چین مترو ها را به قدری شلوغ کرده که اگر بخواهید از این سیستم استفاده کنید باید ساعت ها زود تر برای رفتن به مقصد اقدام کنید .

البته باید بدانید این کشور سیستم مترو فوق العاده قوی دارد و تعداد مترو ها و واگن ها و سرعت حرکت در این سیستم واقعا بالاست اما جمعیت هم کم نیست … .

در کل در کشور چین بهترین سیستم استفاده از موتور سیکلت است و البته برقی زیرا هزینه شارژ برق موتور ها در این کشور به قدری پایین است که بدون شک یکی از بهترین انتخاب ها برای شما استفاده از این سیستم می باشد .

موتور و سیستم مترو در هند ؟

موتور یا مترو در هند ! شاید همه شما هند را با تصویر تعداد افراد بسیار زیاد سوار بر سقف قطار های بزرگ بشناسید و دقیقا هم همین است اما جدیدتا سیستم مترو وارد هند شده و شما می توانید با این سیستم در شهر های این کشور رفت و آمد کنید اما …

در هر صورت در این کشور مترو هنوز تمامی شهر را پوشش نداده و در صورتی که بخواهید از مترو استفاده کنید زمان زیادی از شما گرفته خواهد شد و موتور در این کشور هم بهترین گزینه ممکن است … .

موتور یا مترو

موتور یا سیستم حمل و نقل مترو در برلین و نیویورک ؟

این سوال خوبیست . بدون شک سیستم حمل و نقل مترو در این دو شهر خیلی بهتر از استفاده از موتور است . اولا جمعیت به نسبت کمی در این شهر ها به نسبت پکن چین وجود دارد دوما تعداد قطار ها و واگن ها زیاد است سوما هزینه استفاده از این سیستم خیلی پایینتر است و همینطور هزینه خرید موتور در این کشور ها بالاست و البته هزینه هایی مانند گواهینامه رانندگی موتور … .

پس در این کشور ها استفاده از مترو بسیار بهتر از موتور سیکلت هست و این سیستم تمامی نقاط شهر را هم پوشش می دهد .

گواهیران
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *