قالب وردپرس افزونه وردپرس

موتور یا اتوبوس ؟ بهترین گزینه برای مسیر شهری ؟

موتور یا اتوبوس ؟ شاید به قدری از اتوبوس استفاده کرده اید که دیگر از انتظار در ایستگاه های اتوبوس خسته شده اید و یا شاید حتی به قدری از خطرات موتور و یا سرما و گرمای آن خسته شده اید که به رفت و آمد با اتوبوس فکر می کنید ؟

در این مقاله به بررسی تمامی این موارد می پردازیم پس در صورتی که می خواهید برای رفت و آمد در شهر بین موتور و اتوبوس یک مورد را انتخاب کنید این مقاله می تواند در این زمینه به صورت کامل به شما کمک کند و برای شما بسیار مفید باشد پس حتما تا انتها این مقاله با ما همراه باشید … .

پیشنهاد مقاله : نمونه سوالات آیین نامه !

موتور یا اتوبوس

موتور سیکلت برای استفاده در شهر ؟

بیایید قبل از آنکه به اتوبوس بپردازیم در ابتدا موتور سیکلت را بررسی کنیم . اصلا شاید فکر می کنید بهترین روش برای رفت و آمد و حتی فرار از ترافیک شهری دقیقا همین مورد هست ؟ البته شاید هم درست می گویید اما قبل از آنکه بخواهیم تصمیم نهایی را بگیریم بیایید کمی موتور سیکلت را از نظر بدی و خوبی بررسی کنیم نظر شما چیست ؟

بدی های موتور سیکلت به صورت زیر است :

1 – عدم کنترل در سرمای زیاد
2 – هزینه خرید بالا برای یک موتور استاندارد
3 – تاثیر مستقیم نور آفتاب بر پوست و مو
4 – ارتباط مستقیم با آلاینده ها
5 – خطرات تصادفی بسیار زیاد
6 – هزینه های تعمیر بالای موتور سیکلت
7 – سختی رانندگی با موتور در باران و برف شدید

حالا بیایید در مورد خوبی های موتور سیکلت هم بررسی هایی را با هم انجام دهیم :

1 – هزینه سوخت پایین
2 – فرار فوق العاده از ترافیک شهری
3 – مانور زیاد
4 – داشتن جای پارک در تمامی نقاط شهری
5 – سختی ربوده شدن موتور های جدید
6 – از درب خانه بدون معطلی مستقیم به محل کارتان می روید
7 – توانایی حمل 2 نفر با سرعت در شهر

می بینید ؟ موتور سیکلت ها بسیار گزینه های مناسبی هستند و در صورتی که می خواهید از موتور سیکلت استفاده کنید باید یادتان باشد در کنار تمامی خطراتی که دارد اما مزایای واقعا خوبی هم دارد که باید به آن توجه کرد اما شاید باید گفت که هنوز وقت تصمیم نهایی نرسیده است . بیایید با هم به بررسی معایت و مزایای اتوبوس بپردازیم … .

پیشنهاد مقاله قبلی : مترو بهتر است و یا موتور سیکلت ؟

موتور یا اتوبوس

اتوبوس گزینه مناسبی است ؟

در بند بالاتر در مورد معایت و مزایای موتور گفتیم حالا بیایید به بررسی اتوبوس بپردازیم و در نهایت ببینم کدام بهتر است ؟ موتور یا اتوبوس ؟ , بسیار خب اتوبوس ها که در تمامی دنیا در نقش حمل و نقل پوششی بهترین گزینه هستند را بررسی می کنیم اما شاید این بررسی در مورد ایران کمی سخت باشد اما در هر صورت بیایید به بررسی تمامی موارد آن بپردازیم .

بدی های اتوبوس :

1 – قدیمی بودن اکثر اتوبوس های ایران
2 – انتظار فوق العاده زیاد در ایستگاه های اتوبوس
3 – ایجاد شدید ترافیک در مسیر های شهری
4 – کم بودن تعداد اتوبوس های شهری
5 – نداشتن سیستم گرمایش و سرمایش مناسب در سیستم های اتوبوس داخلی
6 – نداشتن تعداد صندلی مناسب برای حجم ورودی به اتوبوس

این موارد از بدی های اتوبوس بود اما بیایید به بررسی مزایای آن بپردازیم :

1 – هزینه بسیار پایین اتوبوس
2 – هیچ خطر تصادف و آسیب شدیدی شما را در اتوبوس تهدید نمی کند
3 – راحتی سیستم اتوبوس ( بعضا )
4 – تعداد زیاد ایستگاه های اتوبوس شهری

بسیار خب دیدید ؟ این بود از معایب و مزایای استفاده از اتوبوس . البته در انتخاب با شماست اما باید بدانید در صورتی که در ابتدا انتخاب شما موتور است باید بدانید در صورتی که تصادف کنید هزینه های بسیار زیادی باید بپردازید اما در استفاده از اتوبوس از این هزینه های زیاد خبری نیست .

اما از طرفی استفاده از موتور بسیار راحت تر از اتوبوس است البته باید بدانید در صورت وجود سرمای زیاد استفاده از موتور سیکلت کاملا انتخاب اشتباهی است و می تواند برای شما گران تمام شود . حالا بیایید به بررسی موارد دیگری بپردازیم .

موتور یا اتوبوس در کشور های اروپایی !

در کشور های اروپایی استفاده از موتور سیکلت یک اشتباه بزرگ محسوب می شود برای مثال سیستم حمل نقل اتوبوس در کشور آلمان را در نظر داشته باشید . در این کشور یا هوا شدیدا سرد است و یا همیشه در حال بارش باران است . در صورتی که بخواهید از موتور سیکلت استفاده کنید به نظر شما چه مشکلاتی را برای شما به همراه خواهد داشت ؟

تصادفات شدید و یا حتی زمین خوردن را می توان برای شما در اکثریت روز های این هفته پیشبینی کرد اما در عوض سیستم حمل و نقل در کشور های اروپایی واقعا عالیست ! در صورتی که شما بخواهید در کشور های اروپایی رفت و آمد کنید با کمترین هزینه می توانید از سیستم اتوبوس رانی و مترو این کشور استفاده کنید و در این صورت است که متوجه می شوید چرا در این کشور فروش موتور انقدر پایین است .

اصولا موتور سیکلت ها در کشور های اروپایی باری رفت و آمد روزانه مناسب نیستند و در صورتی که بخواهید مسیر کمی را رفت و آمد داشته باشید خوب هستند در غیر این صورت خیر برای شما اصلا مناسب نیست . خب بیایید به بررسی سیستم حمل و نقل در کشور های آسیایی بپردازیم … .

موتور یا اتوبوس

سیستم حمل و نقل اتوبوس رانی و یا موتور در آسیا ؟

بدون شک شاید بگویید چین بهترین مثال است برای استفاده از سیستم حمل و نقل اتوبوس رانی اما باید بدانید بهترین سیستم در کشور های آسیایی به دلیل بارش های بسیار کمتر , موتور می باشد . در صورتی که کشور های هند و چین و حتی ایران را بررسی کنید می بینید استفاده از موتور سیکلت در این کشور ها چقدر زیاد است .

پکن شهری است که بیشترین جمعیت را دارد اما خوب دقت کنید می بینید که موتور سوارای به قدری در این کشور زیاد هستند که استفاده از سیستم های حمل و نقل را اولویت دوم می دانید . اتوبوس رانی در چین واقعا در برابر موتور سیکلت اصلا حرفی برای گفتن ندارد و در صورتی که از موتور استفاده می کنید در این شهر زود تر به مقصدتان می رسید تا اتوبوس .

البته شاید برای شما جالب باشد بدانید که موتور های برقی که در این کشور هستند هم هزینه های بسیار کمی دارند و هزینه رفت و آمد با موتور هم به قدری پایین است که جمعیت بیشتری برای خرید موتور و استفاده از آن اقدام می کنند تا اتوبوس . پس می توانیم نتیجه بگیریم که استفاده از موتور سیکلت در کشور های آسیایی بهتر از اتوبوس است .

موتور یا سیستم اتوبوس در کشور های آمریکایی ؟

موتور یا اتوبوس در کشور های آمریکایی ؟ البته منظور ما خود آمریکاست و نه کشور های همسایه مانند مکزیک و یا کانادا . اما در کل در کشور های آمریکایی استفاده از سیستم حمل و نقل اتوبوس بسیار بهتر است از استفاده از موتور سیکلت ها البته این مورد 50 50 است اما بیایید نیویورک را بررسی کنیم .

در این شهر شما حق ندارید موتورتان را هرجایی پارک کنید و بروید برای همین شما نیاز دارید حتما در جای مناسبی وسیله موتور خود را پارک کنید و این هم مشکلی است برای خودش پس سیستم اتوبوس در کشور های آمریکایی بسیار مناسب است زیرا :

1- هزینه بسیار کمی دارد
2 – تعداد اتوبوس های آمریکا بسیار زیاد است
3 – تعداد ایستگاه ها واقعا زیاد است

و البته امکانات واقعا زیادی هم دارد . بسیار خب امیدواریم ایم مقاله برای شما مناسب بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *