قالب وردپرس افزونه وردپرس

قوانین عجیب رانندگی در جهان ( آپدیت شد ) !!

قوانین عجیب رانندگی در جهان به قدری زیاد است که وقتی در ادامه این قوانین را می خوانید نمی دانید برای مردم این کشور های نام برده شده متاسف باشید و یا آنان را تحسین کنید .

قوانین رانندگی در کشور های مختلف جهان بسیار شبیه به هم می باشد زیرا رانندگی در تمامی کشور ها بر اساس یک آیین نامه نوشته شده است اما در هر کشوری نسبت به فرهنگ آن کشور قوانین را نیز گذاشته اند که در ادامه می خوانید .

جالب است که بدانید در کشور های اروپایی حتی هزینه گواهینامه رانندگی نیز برای گرفتن گواهینامه رانندگی یکی هست حال آنکه در کشور های آسیایی به هیچ وجه اینگونه نیست .

با ما همراه باشید …

مقاله پیشین : مکانیزم موتور قایق و موتور کشتی

قوانین عجیب رانندگی در کره شمالی

به کشور ردیف اول سوژه های دنیا یعنی کره شمالی می رویم , بهتر است بگوییم کشوری به شکل یک پادگان بزرگ .

در ابتدا باید بدانید که مردم عادی نمی توانند در این کشور رانندگی کنند و یا ماشین داشته باشند , افرادی که در ارتش این کشور حضور دارند می توانند برای خود خودرو تهیه کنند آنهم نه هرچه بخواهند , فقط می توانند از خودرو های تعیین شده استفاده کنند .

به عنوان عجیب ترین قوانین رانندگی در این کشور می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • در صورتی که در خودرو عکس رهبر کره شمالی را نداشته باشید به 5 سال زندان محکوم شده و خودروی شما جزوی از دارایی های ارتش کرده شمالی خواهد شد .
 • در صورتی که در خودروی خود از آهنگ های به غیر از کره ای برای لذت در حین رانندگی استفاده کنید در صورت شناسایی به 5 ماه حبس خواهید رفت .
 • در کنار سواحل نمی توانید بایستید زیرا به عقیده رهبر کره شمالی افرادی که به بهانه تفریح بخواهند به دریاها بنگرند قصد فرار و خیانت به کشور را دارند ( باورتان می شود ؟!! ) برای همین هم هست که سرتاسر سواحل کشور کره شمالی پر است از سیم خاردار
 • برای رفتن به شهری دیگر باید مجوز از دادگاه این کشور داشته باشید

بله رانندگی در این کشور نمونه کوچکی از اسارت است و زندگی افراد در این کشور باور نکردنی است .

قوانین رانندگی در چین

قوانین عجیب رانندگی در کشور چین زیاد نیست اما می توان به عنوان عجیب ترین قوانین موارد زیر را نام برد :

 • در صورت تصادف با یک پاندا , گواهینامه رانندگی شما 1 سال باطل می شود و باید خسارت آن را به دولت بپردازید .
 • در صورت رانندگی در مستی پلیس ها شمارا وادار می کنندتا در کنار خیایان تابلوی : من یک راننده مست و مجرم هستم را به خود بیاویزید به مدت 6 ساعت .
 • در صورتی که در حین رانندگی زباله به بیرون پرتاب کنید باید به مدت 15 روز صبح تا آخر وقت کاری تمامی آن منطقه را جارو بکشید .

بله این است از قوانین رانندگی عجیب در این کشور …

قوانین رانندگی در روسیه

قوانین سختگیرانه و عجیب در روسیه نیز وجود دارد اما درست مانند کشور چین نه زیاد نه کم :

 • در صورتی که در حین رانندگی در روسیه مست باشید گواهینامه باطل و تا 6 ماه از رانندگی محرومید
 • در صورت نداشتن بیمه رانندگی , خودروی شما تا 50 روز توقیف می شود
 • در صورت پرتاب زباله به بیرون از خودرو , تا 5 ماه خودرو توقیف می شود
 • در صورت تصادف با کلیسا باید به مدت 10 روز نگه بان کلیسا باشید
 • در صورت نشستن کودکان در صندلی جلو باید از ابتدا برای آزمون آیین نامه اسم نویسی کنید

قوانین عجیب رانندگی در روسیه نیز جالب است . در موردی گفته شد که باید آزمون آیین نامه را مجدد بگذرانند و این به این معناست که باید آزمون آیین نامه و یا سوالات آیین نامه را مجددا پاسخ دهند که در صورتی که مردود شوند تا 5 ماه خودرو توقیف می شود .

بدتر از آن این است که باید مجددا پس از 5 ماه امتحان گواهینامه رانندگی داده و سپس گواهینامه را مجددا با رنگ زرد دریافت کنند که در صورتی که رنگ زرد نیز توقیف شود باید به مدت 1 سال از رانندگی در این کشور محروم بمانید .

قوانین رانندگی در ترکیه

از قوانین عجیب رانندگی در کشور ترکیه می توان به این اشاره کرد که در صورتی که شما زباله به بیرون از خودرو پرتاب کنید 4000 لیر جریمه می شوید .

جالب اینجاست که در صورتی که شما در حین رانندگی به راننده دیگر فحاشی کرده و دعوا کنید , گواهینامه رانندگی هر دو طرف به مدت 2 سال باطل می شود و نمی توانند در این مدت رانندگی کنند .

البته به این نکته نیز باید اشاره کرد که اگر در حین رانندگی خوراکی بخورید باید تا 1000 لیر ( قانون 2020 ) جریمه پرداخت کنید .

اگر در حین رانندگی مزاحمتی برای خانم ها ایجاد کنید و پلیس شمارو دستگیر کند کارتان تمام است زیرا با جریمه 3000 لیری و توقیف 6 ماهه خودرو و ابطال گواهینامه به مدت 1 مواجه خواهید شد .

قوانین رانندگی در فرانسه

شاید باورتان نشود که در یک کشور اروپایی این قوانین عجیب وجود داشته باشد :

1 – در صورتی که رابطه جنسی در خودرو و در خیابان ها داشته باشید در ابتدا گواهینامه رانندگی شما به مدت 1 سال باطل و خودروی شما به مدت 2 ماه توقیف می شود .
باید جریمه ای در حدود 800 یورو بپردازید به دولت .

2 – در صورت پرتاب زباله به بیرون از خودرو باید به مدت 2 ماه به عنوان یک رفتگر فعالیت داشته باشید و جداقل حقوق را دریافت کنید .

3 – در صورتی که برای تصادف کرده و سپس فرار کنید به مدت 1 سال به زندان فرانسه رفته و تا 5 سال نمی توانید رانندگی کنید و در صورت رانندگی غیر مجاز و بدون گواهینامه رانندگی باید به مدت 1 سال دیگر زندان رفته و تا 10 سال حق رانندگی کردن نداشته باشید . ( اونجا بزن در رویی کلا به ضرره !!!! )

4 – در صورتی که خودروی شما دود زا باید و به آن توجهی نکنید , گواهینامه رانندگی شما به مدت 6 ماه باطل می شود .

قوانین رانندگی در انگستان

قوانین عجیب رانندگی در انگلستان به این صورت است که اگر :

در اثر تصادفات دعوا کنید و به کسی صدمه ای وارد کنید , تا یک سال باید به زندان رفته و آب خنک بخورید و بد تر از آن این است که تا 4 سال نمی توانید رانندگی کنید البته باید بدانید این جریمه سنگین پس از تذکر اول اعمال می شود .

در اثر سرعت زیاد به کلیسا برخورد کنید باید تا 30 روز خدمت کار ساده برای کلیسا باشید

حتی اشتباها اگر کودک خود را در صندلی جلو بگذارید باید تا 1000 پوند جریمه پرداخت کنید .

قوانین رانندگی در کشور سوییس

قوانین رانندگی در سوییس همانطور که می دانید بسیار سختگیرانه است اما این سختگیری برای ایجاد نظم بسیار زیاد این کشور است .

اگر شما در حین رانندگی زباله خود را به بیرون بی اندازید تا 1 سال از رانندگی محرومید و باید مجددا برای گرفتن گواهینامه رانندگی اقدام کنید .

اگر کودکتان در صندلی جلو بنشیند باید 1 ماه حقوقتان را به عنوان جریمه پرداخت کنید .

اگر سرعت شما در ناحیه شهری 10 کیلومتر بالاتر از سرعت تعیین شده باشد باید 25 روز حقوق خود را به عنوان بودجه به پلیس بزرگ راه بدهید و مجددا آزمون آیین نامه رانندگی بدهید .

این هم از قوانین عجیب رانندگی در سوئیس …

به نظر شما چه قوانین سختگیرانه ای برای رانندگی در ایران نیاز است ؟
(به زودی به روز رسانی می شود)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *