قالب وردپرس افزونه وردپرس

پیگیری گواهینامه – استعلام صدور گواهینامه

پیگیری گواهینامه یکی از مسائلی است بسیاری از مردم با آن آشنایی ندارند و اطلاعی ندارند که چطور گواهینامه خود را باید پیگیری کنند . ما در این مقاله توضیحات کاملی را در خصوص روش های مختلف پیگیری گواهی نامه ، تاریخ صدور گواهینامه و اینکه چطور می تونید گواهینامه خودتان را تمدید کنید به شما اطلاعات می دهیم .

پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با آخرین اخبار پیگیری گواهینامه آشنا شوید .

همچنین به مقاله سوالات آیین نامه رانندگی ما هم نگاهی بیندازید .

پیگیری گواهینامه

استعلام و پیگیری گواهینامه از روش های مختلف

برای استعلام گواهینامه خود ، شما می توانید از چندین روش مختلف استفاده کنید که در اینجا به شما معرفی می کنیم :

استعلام گواهینامه از طریق سامانه پیگیری گواهینامه
این سامانه که با ورود کد ملی و شماره همراه خود می توانید وضعیت گواهینامه خود را بررسی کنید. این روش سریع و آسان است و شما می توانید با یک کلیک از تاریخ صدور و ارسال گواهینامه خود باخبر شوید.

استعلام گواهینامه از طریق سامانه رهگیری مرسولات سازمانی 
این سامانه با آدرس اینترنتی https://najatracking.post.ir که با انتخاب نوع سند گواهینامه و ورود شماره کارت ملی و اعداد کنترلی، می توانید مراحل صدور گواهینامه خود را دنبال کنید. این روش برای پیگیری گواهینامه هایی که توسط سازمان نظام وظیفه صادر می شوند، مناسب است.

استعلام گواهینامه از طریق پیامک به سامانه 1100 (سامانه پیامکی پلیس +10) 
در این سامانه شما می توانید با ارسال عدد 1 به 1100 از وضعیت گواهینامه خود باخبر شوید. این روش برای کسانی که دسترسی به اینترنت ندارند، مفید است.

استعلام گواهینامه از طریق سایت پیشخوان 24
که با ورود کد ملی و شماره همراه خود ، می توانید به سامانه پیگیری گواهینامه پذیرش 24 دسترسی داشته باشید و اقدامات لازم را انجام دهید . این روش برای کسانی که می خواهند گواهینامه خود را به صورت حضوری دریافت کنند، مناسب است. آدرس این سامانه اینترنتی pishkhan24.com است .

استعلام گواهینامه با کد ملی از طریق تلفن
در صورتیکه به اینترنت دسترسی ندارید تنها کافیست که از طریق دو شماره 81253573 و 81253561 با داشتن کد ملی خود بعد از گذشت 40 روز از قبولی در آزمون اقدام به پیگیری کنید .

سایت هایی که به صورت اینترنتی می توان استعلام گواهینامه را گرفت ؟

استعلام گواهینامه روش های مختلفی دارد که در این مقاله می خواهیم انواع روش ها را برای شما شرح دهیم . راحت ترین و آسان ترین روش پیگیری اینترنتی گواهینامه است . در ادامه سایت هایی که می توانید از آن ها به صورت اینترنتی گواهینامه خود را استعلام کنید به شما معرفی می کنیم .

سامانه رهگیری مرسولات پستی
رهگیری صدور گواهینامه از سامانه رهگیری مرسولات سازمانی ناجا، با مراجعه به آدرس سامانه به نشانی najatracking.post.ir امکان پذیر می باشد و خوانندگان باید مد نظر داشته باشند که در صورت در دسترس نبودن این سایت، می توانند برای پیگیری صدور گواهینامه رانندگی از سایر روش های مذکور در مقاله استفاده کنند .

سامانه اینترنتی قبضینو
در ابتدا شما باید وارد وب سایت قبضینو شوید که آدرس آن ghabzino.com است . بعد از وارد شدن به وب سایت قبضینو شما باید گزینه استعلام گواهینامه رانندگی را انتخاب کنید و سپس اطلاعات خواسته شده را وارد کنید .

سامانه اینترنتی ایتول
سامانه اینترنتی ایتول به آدرس itool.com سایتی است که شما می توانی دوارد آن شوید و استعلام گواهینامه خود را از آنجا دریافت کنید .

سامانه اینترنتی پیشخوان 24
نحوه پیگیری گواهینامه از طریق پیشخوان 24، بدین صورت خواهد بود که فرد باید آدرس pishkhan24.com را جستجو ، بر روی دسته بندی سرویس ها در بالای صفحه کلیک و گزینه استعلام گواهینامه را انتخاب کند . سپس با وارد کردن اطلاعات خواسته شده گواهینامه خود را استعلام کنید .

همچنین می توانید مقاله ترخیص ماشین توقیفی چگونه است از وب سایت ما را مطالعه کنید و اطلاعات خوبی به دست آورید .

پیگیری گواهینامه

مدت زمان صدور گواهینامه

مدت زمان صدور گواهینامه رانندگی برای مالک ، معمولا بین ۴۰ روز تا ۳ ماه است . این مدت زمان ممکن است بر اساس شرایط مختلف متفاوت باشد .

برای پیگیری وضعیت صدور گواهینامه خود ، شما می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید . پیگیری گوایهنامه از طریق راه های مختلف را به صورت کامل در بالا توضیح دادیم و به صورت چکیده در ادامه آن ها را به شما توضیح می دهیم .

 • سامانه پیگیری گواهینامه رانندگی که با ورود کد ملی و شماره همراه خود می توانید وضعیت گواهینامه خود را بررسی کنید .
 • سامانه رهگیری مرسولات سازمانی که با انتخاب نوع سند گواهینامه و ورود شماره کارت ملی و اعداد کنترلی ، می توانید مراحل صدور گواهینامه خود را دنبال کنید .
 • پیامک به سامانه 1100 ( سامانه پیامکی پلیس +10 ) که با ارسال عدد 1 به این سامانه ، می توانید از وضعیت گواهینامه خود با خبر شوید .
 • سایت پیشخوان 24 که با ورود کد ملی و شماره همراه خود ، می توانید به سامانه پیگیری گواهینامه پذیرش 24 دسترسی داشته باشید و اقدامات لازم را انجام دهید .

برای تمدید گواهینامه باید چه کار کنیم ؟

تمدید گواهینامه مسئله ای است که افراد زیادی اطلاعی راجب آن ندارند و وقتی می خواهند گواهینامه خود را تمدید کنند به مشکل بر می خوردند. در ادامه ما به شما مراحل تمدید گواهینامه و مدارک لازم را شرح می دهیم .

مدارک لازم :

 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • آدرس دقیق محل سکونت به همراه کد پستی ۱۰ رقمی
 • اصل گواهینامه که قصد تمدید آن را دارید
 • تصویر بیومتریک چهره که در دفاتر پلیس +۱۰ گرفته می‌ شود
 • گواهی عدم اعتیاد ( برای گواهینامه پایه یک ضروری است )

مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ :

 • ارائه مدارک فوق و تکمیل فرم‌ های لازم
 • انجام معاینه چشم توسط پزشک معتمد پلیس ناجا ( در صورت نیاز )

پرداخت هزینه تمدید و دریافت رسید .

دریافت گواهینامه تمدید شده از طریق پست یا به صورت حضوری .

همچنین دیگر مقاله های گواهیران سایت مرجع رانندگی را دنبال کنید .

پیگیری گواهینامه

سوالات متداول درباره پیگیری گواهینامه

1- آیا پیگیری گواهینامه تنها با نام نام خانوادگی ممکن است ؟

خیر.  امکان پیگیری کارت گواهی نامه با نام و نام خانوادگی از طریق روش های آنلاین وجود ندارد . انجام این کار در روش های حضوری مانند مراجعه به پلیس +۱۰ یا شعبه های شرکت ملی پست هم به سختی امکان پذیر بوده و در اکثر موارد میسر نیست .

2- شماره مد نظر برای پیگیری گواهینامه با پیامک چند است؟

برای استعلام گواهینامه با روش پیامک کافی است عدد ۱ را به شماره ۱۱۰۰ پیامک کنید.

3- برای پیگیری گوااهینامه، غیر از کد ملی به چه اطلاعات دیگری نیاز است؟

پیگیری گواهینامه روش های زیادی دارد که برخی به صورت حضوری و برخی غیرحضوری می‌باشند، اما در اکثر این روش ها، پیگیری گواهینامه با کد ملی امکان پذیر بوده و نیاز به ارائه مدرک خاصی نخواهید داشت .

گواهی نامه از جمله مهم ترین مدرک های هر آدمی به شمار می آید که جهت رانندگی با موتور سیکلت یا خودرو به آن نیاز خواهد داشت . در همین راستا پیگیری صدور گواهینامه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد . افرادی که جهت گرفتن این مدرک مهم ثبت نام کرده و تمامی مراحل اولیه را با موفقیت طی کرده باشند می توانند با روش های گوناگونی وضعیت صدور و ارسال آن را رهگیری نمایند .

از جمله این موارد می توان به پیگیری گواهی نامه با استفاده از سایت شرکت ملی پست ایران اشاره کرد . در صورتی که گواهی نامه شما از سوی پلیس صادر شده باشد این روش آنلاین بهترین شیوه موجود برای است .

با این حال روش های دیگری هم برای پیگیری گواهینامه وجود دارد که از جمله آن ها می توان به مراجعه حضوری به شعب پلیس +۱۰ یا استفاده از سامانه پیامکی مربوطه اشاره نمود . با توجه به اهمیت موضوع ، در این جا مهم ترین روش های پیگیری وضعیت ارسال و صدور گواهی نامه را توضیح داده ایم .

در این مقاله روش های کلی و مختلف استعلام گواهینامه را به شما توضیح دادیم . امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *