قالب وردپرس افزونه وردپرس

پژو 206 یا کوییک (مقایسه ای کامل و تجربی ) !

پژو 206 یا کوییک ؟ کدام را بخریم ؟ اصلا کدام ماشین به زبان ساده غیر فنی بهتر است ؟ پرفروش ترین ماشین کدام است ؟ هزنیه خرید و یا هزینه تعمیرات کدام نسبت به امکانات به صرفه تر است ؟ و کدام ماشین در بازار به راحتی به فروش می رسد ؟

در این مقاله به بررسی بسیاری از نکات مهم می پردازیم پس اگر دوست دارید یکی از این دو ماشین را خریداری کنید و درست نمی دانید کدام را خریداری کنید این مقاله برای شما بسیار مفید است پس تا انتها با گواهیران همراه باشید …

مقاله تصادفی : نمونه سوالات آیین نامه !

پژو 206 یا کوییک

مقایسه 206 با کوییک !

پژو 206 و کوییک دو خودرو بسیار پر فروش در این روز های بازار ایران هستند اما شاید بگویید 206 که گرانتر است اصلا چه مزایای و معایبی دارند که در بخش پایین تر برای شما به بررسی این سوالات می پردازیم اما اگر بخواهیم دید کلی در بازار فروش خودرو ایران داشته باشیم این دو خودرو بسیار پر فروش هستند و می توان گفت این دو خودرو در سال 1400 الی 1401 و امروز بیشترین فروش را در بازار ایران داشته اند .

سوال اما اینجاست پژو 206 یا کوییک ؟ در ادامه مزایا و معایب بسیاری از این دو خودرو برای شما بررسی می شود و این شما هستید که در نهایت یکی از این دو خودرو را انتخاب می کنید خب بیایید به بررسی این دو خودرو با هم بپردازیم …

مقاله مرتبط : لاماری ایما و یا ماشین اسپورتیج – مقایسه !

مزایای 206 + معایب !

مزایا و معایت خودروی پژو 206 را در این بخش با هم بررسی می کنیم و از شما می خواهم تا با دقت بسیار زیادی این بند را دنبال کنید البته در بخش بعدی هم به بررسی مزایا و معایت ماشین کوییک می پردازیم پس این دو بند برای شما می توانند بسیار مفید باشند – خب از مزایای 206 شروع می کنیم :

 1. طراحی بسیا زیبا
 2. جوانپسند
 3. رنگ های متنوع
 4. آیرودینامیک خوب
 5. قدرت موتور بسیار خوب
 6. نویز گیری داخلی اتاق
 7. بخاری و کولر بسیار عالی
 8. صندلی راحت
 9. هزینه تعمیرات نسبتا خوب
 10. فروش راحت در بازار ایران
 11. هندلینگ و یا فرمانپذیری خوب
 12. مصرف سوخت به صرفه
 13. رادیاتور بسیار عالی برای خنک کردن موتور
 14. سیستم برقی قدرتمند
 15. برف پاک کن های دقیق و عالی
 16. استقرار بسیار مناسب خودرو در جاده

و اما معایت این ماشین :

 1. بدنه بسیار ضعیف در تصادفات رانندگی
 2. سیستم روغن رسانی نسبتا خوب ( باید عالی باشد )
 3. سیستم ترمز ضعیف
 4. صندلی ها بعد از رانندگی چند ساعته باعث خستگی می شوند
 5. در عقب خودرو سرنشینان برای مدت طولانی اذیت می شوند
 6. سیستم سوخت رسانی دقیق و گاهی دردسر ساز
 7. عدم استقرار در پیچ های تند
 8. امکان چرخیدن شدید ماشین در ترمز های شدید

همانطور که خواندید شما این ماشین مانند ماشین های دیگر دارای مزایا و معایت بسیار زیادی هست که در کل به صورت خلاصه و تجربی چندین مورد را برای شما بررسی کردیم که از دید شما در آینده می تواند بسیار مهم باشد . خب بیایید به بررسی معایت و مزایای کوییک بپردازیم !

پژو 206 یا کوییک

مزایای کوییک + معایب !

در این بخش به بررسی مزایای کوییک و معایت آن می پردازیم شاید بعد از این مقاله به سوال ” پژو 206 یا کوییک ” بتوانید در ذهنتان پاسخ دهید … مزایای کوییک :

 1. هزینه خرید پایین
 2. بزرگ بودن نسبت به 206
 3. مصرف سوخت بسیار پایینتر از 206
 4. فرمانپذیری مناسب در پیچ ها
 5. سیستم برق و مکانیک خوب
 6. هزینه تعمیر بسیار پایین تر از 206
 7. ساده بودن سیستم مکانیک و برق خودرو

خب این بود از مزایای این ماشین اما به صورت بسیار تجربی و از دید خریدار و نه از دید مهندس مکانیک با هزارای محاسبات پیچیده که نیازی هم نیست . خب می رویم به سراغ معایب کوئیک :

 1. بدنه به شدت ضعیف
 2. سیستم ترمز واقعا ضعیف
 3. ضعف در سیستم خنک کننده موتور
 4. آیرودینامیک نامطلوب
 5. چرخ های کوچک
 6. صدا به داخل ماشین به راحتی می آید اما در 206 اینطور نیست
 7. بخاری و کولر نا مطلوب
 8. لرزش فرمان در سرعت های بالاتر
 9. عدم استقرار خودرو در نقطه ثقل پیچ های معمولی ( نه حتی تند )
 10. و …

همانطور که دیدید در این بخش به بررسی معایت این ماشین پرداختیم و حالا می توانید ببینید خرید کدام برای شما مناسب است البته بند های پایینی هم می تواند برای مقایسه شما بسیار مفید باشد …

پژو 206 یا کوییک

پرفروش ترین ماشین کدام است ؟

در ایران به دلیل اینکه 206 از سالهای گذشته در ایران تولید شده و حتی وارد شده شما می توانید تعداد زیاد تری 206 در ایران را مشاهده کنید که با این تفسیر فروش این ماشین بیشتر از کوئیک است اما در این روزها و با این گرانی های به وجود آمده و اینکه کوییک سابقه حضور کمتری هم دارد و هزینه خرید پایینتری هم دارد این ماشین پر فروش تر از 206 شده است .

البته هزینه خرید می تواند نکته بسیار مهمی باشد که در بند پایین تر بررسی خواهیم کرد اما در هر صورت تعداد ماشین های 206 در بازار ایران بسیار بیشتر از کوییک است و این یعنی در صورتی که شما از خود می پرسید پژو 206 یا کوییک شاید به تعداد خریداران هم بتوانید نگاهی بی اندازید .

خب می رویم به سراغ سوال بعدی …

آیا هزینه خرید ملاک مهمی است ؟

بله همانطور که در بند بالاتر بررسی کردیم هزینه خرید می تواند بسیار ملاک مهمی باشد زیرا در صورتی که شما 270 میلون تومان داشته باشید می توانید کوییک صفر خریداری کنید اما برای خرید 206 با این مبلغ باید مدل های پایینترین را خریداری کنید .

البته هزینه های زیاد دیگر هم هستند اما هزینه خرید پایین مهمترین گزینه برای قشر متوسط جامعه است البته باید این را هم در نظر بگیرید که 206 ارزانترین خودرو کمپانی ایرانخودرو می باشد …

آیا هزینه تعمیرات ملاک مهمی هست ؟

هزینه تعمیرات ملاک مهمی است بله اما نه در آن حدی که شما را در مقایسه خرید بین این دو خودرو مردد کند البته باید بدانید هزینه های تعمیر این دو خودرو با هم تفاوت زیادی ندارد و شما باید توانید هزنیه های خودرو را در هر صورت بپردازید .

شما دو خودرویی را انتخاب می کنید که هزینه های تعمیرات آن ها با هم تا حدودی برابر است و تفاوت بسیار عجیب و زیادی ندارند .

پژو 206 یا کوییک

کدام به راحتی در بازار به فروش می رسد ؟

بدون شک دو خودرو بسیار پر فروش هستند اما شاید بخواهید بدانید در سال های گذشته کدام خودرو بیشترین فروش را داشته است ؟

البته این آمار برای 5 سال گذشته می باشد که شاید برای شما بسیار مناسب باشد پس بیایید به این آمار توجه کنیم . در 5 سال گذشته خرید ماشین صفر و دست دوم ( کارکرده ) ماشین پژو بیشتر از کوییک بوده البته در سالهای گذشته این ماشین تولید نشده بوده اما پژو بیشترین آمار خرید و فروش را دارد .

خب امیدوارم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . پژو 206 یا کوییک ؟ نظر شما چیست ؟

govahiran
3.5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *