قالب وردپرس افزونه وردپرس

رانندگی در بارداری ( رانندگی در دوران حاملگی ) !

رانندگی در بارداری , در این مقاله به بررسی رانندگی در وضعیت و دوران حاملگی و بارداری می پردازیم پس در صورتی که باردار هستید و می خواهید رانندگی کنید این مقاله برای شما به دور از پیچیدگی ها و به صورت تجربی نوشته شده است و خواندن این مقاله برای شما یک مورد بسیار مهم می باشد پس تا انتها با گواهیران همراه باشید .

قبل از شروع بررسی رانندگی در دوران بارداری , در صورتی که در حال گرفتن گواهینامه رانندگی هستید می توانید با دانلود سوالات آیین نامه در آزمون آیین نامه رانندگی به راحتی قبول شده و زمان گرفتن گواهینامه رانندگی خود را کاهش دهید . بسیار خب برویم سر اصل مطلب !

رانندگی در بارداری

رانندگی در دوران بارداری !

شاید بسیار شنیده اید که به شما می گویند در دوران بارداری نباید رانندگی کنید اما آیا این درست است و یا خیر ؟ اصولا رانندگی در این وضعیت برای خانم ها توصیه نمی شود اما برای چه ؟ بیایید به دلایل زیر نگاهی بی اندازیم :

1 – تکان های شدید بر اثر وجود دست انداز ها و چاله ها
2 – سخت بودن کنترل ماشین
3 – امکان دارد پای شما در حین رانندگی دچار تورم شود
4 – حالت های تهوع و بسیاری از موارد لحظه ای
5 – استرس های رانندگی
6 – امکان تصادفات رانندگی

اما خب سوال اینجاست , اگر شما رانندگی نکنید و فرضا از اسنپ استفاده کنید آیا این تکان ها برای شما وجود ندارد ؟ آیا استرس شما از بین می رود و یا آیا امکان تصادف نیست ؟ این سوالات منطقی بارها پرسیده شده اما در این بخش به بررسی تجربی تمامی این موارد می پردازیم …

اصولا وقتی شما رانندگی نمی کنید و از ماشین ها و یا تاکسی ها استفاده می کنید , شما نیازی به کنترل ماشین و یا مسیر و یا کم و زیاد شدن سرعت ندارید . می توانید حتی بدون هیچگونه استرس در صندلی خود بنشینید تا راننده مراقب تمامی شرایط باشد و شما را سالم به مقصد برساند .

اما در صورتی که شما بخواهید از ماشین خود برای به صرفه بودن استفاده کنید باید موارد زیر را حتما بررسی کنید :

1 – باید آب و تنقلات همراه شما باشد
2 – باید کفش و لباس راحت داشته باشید
3 – در رانندگی های طولانی مدت مثلا 60 دقیقه ای باید حدودا 10 دقیقه استراحت کنید
4 – باید کمربند ایمنی را به صورت راحت تری ببندید
5 – حتما تلفن همراه شما باید شارژ کافی برای ایجاد تماس های فوری داشته باشد
6 – باید حالت فیزیکی خود را بررسی کنید و بعد پشت فرمان بنشینید تا خطر ساز نباشد

این موارد اولیه بررسی رانندگی در بارداری بود اما موارد بسیار مهمی وجود دارد برای مثال در صورتی که شما بخواهید در راه های خطرناک و یا جاده ها رانندگی کنید شرایط به چه صورت است ؟

پیشنهاد مقاله : آموزش کامل رانندگی با ماشین های دنده ای !

رانندگی در بارداری

رانندگی در شرایط سخت جاده ای در دوران بارداری !

اصولا توصیه می شود در دوران بارداری در شرایط سختی مانند جاده ها رانندگی نکنید اما شاید بپرسید دلیل آن چیست ؟ در این بخش به بررسی دلایلی که نباید در جاده ها در این وضعیت رانندگی کنید می پردازیم که به صورت زیر است :

1 – تغییرات ناگهانی آب و هوا در جاده ها
2 – ترافیک های جاده ای
3 – خرابی های راه ها در جاده ها
4 – رانندگی های بد رانندگان دیگر
5 – شرایط خطرناک جاده ها
6 – تکان های شدید در مسیر های جاده ای

این موارد می تواند برای فرد باردار خطرات بسیار زیادی را داشته باشد برای همین رانندگی در بارداری در مسیر های بین شهری توصیه نمی شود و شما باید این موارد را به خوبی بررسی کنید . بسیار خب بیایید به بررسی شرایط راه و جاده ای دیگر بپردازیم …

رانندگی در حاملگی در مسیر های برفی !

شاید یکی از بدترین تصمیم ها برای شما این باشد که در شرایط برفی و یخبندان بخواهید رانندگی کنید در این حالت شما یکی از پر ریسک ترین کار های زندگی خود را انجام می دهید و باید در این شرایط بتوانید تمامی موارد را در نظر گرفته و در صورتی که مجبور به این کار هستید با آگاهی از موارد زیر رانندگی کنید :

1 – احتمال تصادفات رانندگی در این وضعیت بسیار زیاد است
2 – احتمال سر خوردن ماشین
3 – ممکن است کنترل از دست شما خارج شود
4 – ترافیک های بسیار شدید و سنگین
5 – کم شدن دید
6 – سرمای بسیار شدید
7 – امکان خرابی ماشین در سرمای شدید

این موارد بسیار مهمی است که باید قبل از رانندگی در دوران بارداری حتما به توجه کنید . حالا بیایید ببینیم رانندگی در دوران بارداری در چه مواردی بسیار خطرناک است !

رانندگی در بارداری

رانندگی با موتور سیکلت در دوران بارداری !

شاید از خودتان بپرسید آیا واقعا کسی رانندگی در بارداری بر روی موتور سیکلت را به ماشین ترجیح می دهد ؟ شاید سخت باشد باور این مورد اما در کشور های دیگر در بسیار دیده شده که خانم های باردار با موتور سیکلت رانندگی می می کنند .

البته این مورد در کشور هایی مانند آلمان و فرانسه و بلژیک و اسپانیا و انگلستان و همچنین نروژ و کانادا ممنوع است و جریمه بسیار سنگینی دارد اما در صورتی که در این کشور ها نیستید و می خواهید در این حالت با موتور سیکلت رانندگی کنید باید بدانید به زودی به دردسر های بسیار بزرگی می افتید اما چرا ؟

سیستم تعلیق موتور سیکلت بسیار ضعیف تر از ماشین بوده و تمامی خرابی های مسیر به موتور شما نیروی معکوس وارد کرده و باعث می شود شما تکان های بسیار زیادی بخورید اما از آن بدتر کنترل موتور سیکلت است یعنی شما باید در ترافیک ها سختی بسیار زیادی برای کنترل و نگه داشتن موتور کنید و یا حتی در حین رانندگی امکان تصادف برای شما به قدری بالاست که شاید حتی ریسک رانندگی با موتور سیکلت در شرایط بارداری بسیار زیاد تر از رانندگی با ماشین در این شرایط در حالت برفی است .

شاید این بدترین کاری است که در دوران بارداری می توانید انجام دهید اما در صورتی که مجبور هستید و ماشینی به درخواست شما تایید ارسال نمی کند برای مثال ماشین های تاکسی اینترنتی , و شما مجبور هستید با موتور در این شرایط رانندگی کنید باید با سرعت بسیار بسیار آرام حرکت کنید .

البته این مورد هرگز توصیه نمی شود . بسیار خب امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *