قالب وردپرس افزونه وردپرس

درآمد صافکاری در ترکیه چقدر است ( 2024 ) !

درآمد صافکاری در ترکیه چقدر است ؟ در این مقاله به بررسی سوالات شما در خصوص بررسی درآمد صافکاری ماشین در کشور ترکیه می پردازیم . در صورتی که در ایران صافکار هستید و یا در کشور دیگری در این زمینه مشغول به کارید و دوست دارید وارد ترکیه برای این کار شوید و یا حتی اگر به تازگی دوست دارید وارد این زمینه شوید به شما پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید .

کشور ترکیه همسایه غربی ایران بوده و کار در این کشور برای ایرانیان بسیار می تواند راحت تر باشید تا کار در کشور های اروپایی و صد البته درآمد صافکاری ماشین در این کشور بسیار زیاد است و شما می توانید درآمد زیادی را از راه کار در این زمینه به دست بیاورید . خب بیایید به بررسی سوالات شما بپردازیم .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه ۱۴۰۲

درآمد صافکاری در ترکیه

درآمد صافکاری در کشور ترکیه چقدر است ؟

درآمد صافکاری در ترکیه زیاد است اما جالت اینجاست که فرهنگ رانندگی مردم ترکیه درست مانند ایران است و این یعنی در صورتی که شما در خیابان های این کشور رانندگی کنید فکر می کنید در ایران هستید و برای همین هم هست که تصادفات رانندگی در این کشور بسیار زیاد است و این زمینه برای شما فراهم شده تا در این کشور بتوانید در این زمینه کار کنید .

اما اگر بخواهیم در مورد درآمد بررسی هایی را انجام دهیم به شرح زیر است : در صورتی که شما بخواهید در این کشور در این زمینه کار کنید باید یا ویزای کاری داشته باشید و یا ویزای آفر و یا ویزای سرمایه گذاری اما درآمد شما را در این 3 حالت بررسی می کنیم .

در صورتی که شما بخواهید با ویزای کاری وارد این کشور شوید می توانید به مدت 5 ماه به دنبال کارتان در این کشور بپردید و حضور داشته باشید در این صورت اگر کارتان را پیدا کردید می توانید در این کشور بمانید و کار کنید .

ویزای بعدی آفر است و این یعنی یک کارگاه تخصصی شما را از ایران بخواهد و شما باید به قدری حرفه ای باشید تا بتوانید در این زمینه در این کشور به خوبی کار کنید .

ویزای بعدی سرمایه گذاری هست که شما می توانید در این کشور یک کارگاه بزنید و متخصصین ترک را استخدام کنید در این شرایط درآمد شما بسیار زیاد هم خواهد بود اما ریسک هایی را هم دارد .

و اما درآمد . درآمد یک کارگر ساده در ترکیه حدود 5000 لیر است و در صورتی که شما در این کشور این درآمد را داشته باشید بدون شک به سختی می توانید از پس هزینه های زندگیتان بر بیایید در صورتی که شما می توانید با کار در کارگاه های درصدی ترکیه درآمدی در حدود ماهانه 20.000 لیر از صافکاری ماشین داشته باشید .

اما در صورتی که کار برای خودتان باشد و این یعنی کارگاه داشته باشید و بخواهید در این کشور کسب درآمد کنید درآمد شما بسیار بسیار زیاد تر خواهد بود . ما بعد از گذشت 1 سال را برای شما محاسبع می کنیم یعنی در صورتی که شما خاک خوری کرده باشید و مشتریان شما را بشناسند و کارگاه شما در جای خوبی باشد و شما بتوانید ترکی صحبت کنید و سرمایه زیادی را هم در کارتان قرار دهید . درآمد ماهانه شما چیزی در حدود ماهانه بالاتر از 200.000 لیر خواهد شد و البته این درحالی است که شما باید حقوق افراد و یا درصدشان را بدهید . البته درآمد های بیشتر از این هم می توانید داشته باشید .

برای مثال اگر در کارگاهتان در ماه حدودا 20 ماشین تعمیر شود و از هر ماشین شما 15.000 لیر دریافت کنید درآمد شما در حدود ماهانه 300.000 لیر می شود . البته باید هزینه های کارگران و انرژی و … را محاسبه کنید .

مقاله قبلی و مرتبط : درآمد صافکار ماشین در کشور آلمان به صورت ماهانه چقدر است ؟

آیا می توانیم با این شغل وارد این کشور بشویم ؟

بله البته بسیار کار سختی است . در صورتی که شما بخواهید به صورت سرمایه گذاری در این زمینه وارد این کشور شوید شاید بسیار راحت تر باشد اما اگر بخواهید برای این کار در این کشور وارد شوید به علت قانون کار ترکیه باید شرایط سخی را پشت سر بگذرانید . در این صورت است که شما باید به زبان این کشور تسلط کافی داشته باشید .

در صورتی که شما نتوانید در این کشور به زبان ترکیه ای صحبت کنید کاری از پیش نخواهید برد . درآمد صافکاری در ترکیه زیاد است اما شما باید هم زبان این کشور را به خوبی بلد باشید و هم در کار خود به معنای واقعی بسیار بسیار حرفه ای باشید . البته ناگفته نماند …

درآمد صافکاری در ایران بسیار بیشتر از درآمد در این زمینه در ترکیه است و این یعنی در صورتی که شما در ایران بتوانید به بهترین شکل کار کنید بدون شک شما می توانید درآمد خیلی زیاد تری از این کشور داشته باشید .

البته همه جا تخصص حرف اول را می زند اما در هر صورت شاید شما دوست داشته باشید در این کشور کار کنید در این حالت است که درآمد شما با ایران می تواند تفاوت های زیادی را هم داشته باشد .

درآمد صافکاری در ترکیه

آیا نیاز به مدارک خاصی داریم ؟

در صورتی که بخواهید در ترکیه در برند های مطرح کار کنید مانند بنز و پورش و … شما باید مدرک تخصصی صافکاری ماشین در یکی از برند ها داشته باشید که باید حتما به کشور آلمان برای گرفتن این مدرک مراجعه کنید در این حالت شما باید زبان انگلیسی و یا آلمانی خیلی قوی داشته باشید .

در صورتی که بتوانید در این زمینه از آلمان مدرک تخصصی دریافت کنید بدون شک می توانید در ترکیه در برند ها کار کنید و درآمدی در حدود ماهانه بالای 30.000 لیر ترکیه ای داشته باشید .

البته گرفتن مدرک این برند ها واقعا کار ساده ای نیست و شما باید هزینه های زیادی را بپردازید در غیر این صورت بدون شک نمی توانید در دوره های تخصصی این برند ها فعالیت داشته باشید .

آیا می توانیم با درآمد صافکاری ماشین در ترکیه با کیفیت زندگی کنیم ؟

ببینید در این روز ها تورم در ترکیه به معنای واقعی بی داد می کند و در صورتی که شما بخواهید در این کشور درآمد خود را حتی در این شرایط با یک کارگر ساده مقایسه کنید شما کمی بهتر می توانید زندگی کنید . در صورتی که درآمد شما 20.000 لیر باشد شما باید موارد زیر را بپردازید :

اجاره خانه چیزی در حدود 8.000 لیر . هزینه های خورد و خوراک چیزی در حدود 6.000 لیر . هزینه های انرژی و تفریحات و … چیزی در حدود 2.000 لیر . و شاید در آخر برای شما 4.000 لیر بماند . این هزینه زندگی یک نفر در استانبول در جای متوسط شهر می باشد .

اما در هر صورت اگر زمانی که برای کار صافکاری در این کشور می خواهید بگذارید را در ایران قرار دهید در مقاله ای در این مورد صحبت کرده ایم که شما می توانید درآمد خیلی زیادی داشته باشید . در هر صورت درآمد صافکاری در ترکیه زیاد است اما نسبت به درآمد کارگری زیاد است و شما شاید نتوانید هرگز به خواسته هایتان با این کار در این کشور برسید .

بسیار خب میرویم به سراغ سوال آخر .

درآمد صافکاری در ترکیه

اصلا چگونه باید در این زمینه وارد شویم از صفر ؟ پیشنهاد شما چیست ؟

در صورتی که می خواهید در این زمینه وارد شوید باید از صفر شروع کنید . هر کشوری که هستید باید حداکثر تا 2 سال در یک کارگاه شاگردی کنید در این صورت است که شما می توانید کار صافکاری ماشین را به خوبی بیاموزید اما در صورتی که فکر می کنید با گرفتن مدرک حرفه ای می شوید اشتباه می کنید .

شما باید به صورت عملی بلد باشید و سپس برای گرفتن مدرک به فنی حرفه ای ها بروید در این صورت هم حرفه بلدید و هم مدرک دارید که در تمامی کشور های دنیا قابل ارائه می باشد .

پیشنهاد ما به شما دوستان این است که اگر می خواهید در خارج از ایران کار صافکاری ماشین را انجام دهید به هیچ عنوان ترکیه را برای اینکار انتخاب نکنید . بهترین مقصد کانادا و یا آلمان و یا حتی فرانسه برای شما هست .

گواهیران
2.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *