قالب وردپرس افزونه وردپرس

بررسی تسلا – مشخصات برند تسلا (آپدیت 2024) !

بررسی تسلا ، امکانات این ماشین و اهداف به وجود آمدن برند تسلا توسط ثروتمند ترین آدم جهان بحثی است که در این مقاله می خواهیم راجب آن صحبت کنیم.

پس شما هم اگر دوست دار این برند هستید و میخواهید یک روزی سوار این ماشین فوق العاده از شرکت تسلا شوید این مقاله را از دست ندهید. در ادامه راجب تاریخچه و مؤسسان این شرکت صحبت می کنیم .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه ۱۴۰۲ !

بررسی تسلا

تاریخچه و شکل گیری شرکت تسلا ( بررسی تسلا )

شرکت تسلا در سال 2003 توسط ایلان ماسک ، جی بری و ایان رایت تأسیس شد. در ابتدا تمرکز این شرکت بر روی انرژی پایدار نیکوتین نهاده شد و نخستین هدف آن ها تولید ماشین های الکتیریکی پیشرفته با عملکرد بالا بود.

تسلا در سال 2008 نخستین خودرو ی خود یعنی تسلا رودستر که یک خودروی اسپرت بود را روانه ی بازار کرد و به وسیله این خودرو در همان ابتدا برای این شرکت شهرت بسیاری را کسب کرد.

سپس در سال 2013 تسلا دومین پروژه ی موفق خود را یعنی مدل اس اسدیمش را به بازار جهانی وارد کرد که با دستاورد های مهمی که در عملکرد و برد داشت به سرعت تبدیل به محبوب ترین ماشین این شرکت شد.

در سال های بعد از آن تسلا با  معرفی و تولید مدل های جذاب و فوق العاده دیگری از جمله مدل ایکس ، مدل تیری ، مدل وی و مدل های دیگر که در زمینه طراحی فوق العاده زیبا ، کارایی و عملکرد بالا ، فناوری پیشرفته و طراحی مدرن تر نسبت به مدل های قبلی در بازار جهانی خود جلب توجه بسیاری را جلب کرد.

ایلان ماسک که در یک قدمی ورشکستگی بود با تمرکز و کار بیشتر و همچنین اضافه کردن قابلیت های فوق العاده ای برای اولین بار به حوزه ماشین توانست این شرکت را دوباره سرپا کند.
او توانست اولین ماشین های الکتریکی که مجهز به امکانات خودران و همچنین متصل به هوش مصنوعی را تولید کند و این شرکت را در بین غول های ماشین سازی جای دهد.

امروزه تسلا در حوزه تولید ماشین های الکتریکی خودران حرف اول را در بین همه ی برند های معروف ماشین سازی می زند و طرفدار های خاص خود را در همه ی جهان دارد و همچنین با اضافه شدن هوش مصنوعی به این ماشین که باعث بهبود عملکرد ماشین در هدایت و همچنین ایمنی بیشتر ماشین شده است ؛ خیلی از افراد به خرید این ماشین روی آورده اند .

مقاله قبلی سایت : بررسی کامل برند رولز رویس !

تاثیر خودرو های تسلا بر محیط زیست و کاهش آلودگی

تسلا با تولید ماشین های الکتریکی تاثیر بسیار زیادی بر روی محیط زیست و کاهش آلودگی داشته است. این خودرو های الکتیریکی با تولید نکردن گاز های گلخانه همچنین به خیلی عوامل دیگر از جمله گرم تر نشدن کره ی زمین و آب نشدن یخچال های قطبی و خیلی اثرات دیگر که در این مقاله نمی گنجد کمک خیلی زیادی به محیط زیست می کند و هدف این شرکت در آینده نیز تولید ماشین های الکتیریکی بسیار قدرتمند است که بتواند با ماشین های بنزینی رقابت کند و کل صنعت خودرو ساز یرا به سمت ماشین های الکتریکی ببرد و بجای استفاده از سوخت بنزینی و منابع تجدید پذیر از منابع پاک و انرزی های پاک استفاده کنیم که هم تاثیرش در زندگی ما خیلی حس می شوند و هم باعث تخریب محییط زیست نمی شوند .

 امروزه خیلی از کشور ها درگیر آلودگی در شهر های شلوغ خود هستند به طور نمونه تهران زیبای خودمان که در حال غرق شدن در آلودگی است که البته علت آن فقط بخاطر آلودگی ماشین ها نیست ولی درکل اگر آینده ی ماشین ها به سمت ماشین های الکتریکی بروند به کاهش آلودگی کمک بسیاری می کنند .

تاثیرات مثبتی که ماشین های تسلا بر روی محیط زیست دارد عبارت است از :

 • عدم انتشار تخلیه های خنثی کننده : خودرو های تسلا  در حین رانندگی هیچگونه گاز گلخانه ای مثل دی اکسید کربن یا آلاینده های دیگر تولید نمی کند.
 • کاهش آلاینده های هوا : با تولید بیشتر خودرو های الکتیریکی و کمتر شدن خودرو های بنزینی که منبع اصلی آلودگی هوا هستند این آلاینده های مضر در هوا که هم برای محیط زیست و هم برای سلامتی انسان مضر است کمتر می شوند.
 • استفاده از انرژی تجدید پذیر : خودرو های الکتیریکی که منبع اصلی حرکت آن ها برق می باشد و اگر تولید برق برای شارژ خودرو های تسلا از انرژی باد یا پنل های خورشیدی یا خیلی دیگر از منابع سالم تولید انرژی بدست بیاید تاثیرات بسیار مثبتی بر روی محیط زیست گذاشته و اثرات گاز های گلخانه ای را به شدت کاهش می دهد .
 • کاهش نویز زیستی : موتور های الکتیریکی به دلیل عدم استفاده از موتور های مکانیکی داخلی بسیار پیچیده ؛ از موتور های کم صدا استفاده میکنند که سطح پایینی از نویز را تولید می کنند و به کاهش آلودگی عای صوتی بسیار کمک می کند .
 • تشویق به انتقال به انرژی پایدار : موفقیت شرکت تسلا و افزایش تقاضا برای خرید خودرو های تسلا موجب تشویق شرکت های خودرو سازی دیگر برای تولید خودرو های الکتریکی و استفاده از انرژی های تجدید پذیر و پایدار شده است .

بسیار خب در این بخش به بررسی تسلا تا حدودی به صورت بیسیک پرداختیم . در ادامه با بررسی موارد بسیار مهم در باره این برند با ما همراه باشید … .

پیشنهاد مقاله : هزینه گواهینامه رانندگی چقدر شده است ؟

بررسی تسلا

تکنولوژی باتری ها و مسیر افزا های الکتریکی شرکت تسلا !

احتمالا از خودتان می پرسید که این ماشین ها که با برق شارژ می شوند و باتری دارند بعد  مدتی باتری های آن ها خراب می شود و به چه دردی می خورد ؛ باید به شما بگوییم ایلان ماسک با هوش تر از این ها است و باتری های بسیار قدرتمندی در این ماشین استفاده شده است که هزینه های استهلاک آن خیلی کمتر از موتور هایی است که ما در ماشین هایمان استفاده می کنیم .

تکنولوژی باتری ها و عملکرد در مسیر افرا های شرکت تسلا جز عوامل کلیدی در موفقین و شهرت این شرکت ماشین ساز یبود و باعث پیشروی بسیاری در عرصه خودرو های الکتیریکی شد. تسلا از باتری های لیتیوم یون با کیفیت بالا استفاده می کند که امکانات پیشرفته ای دارند که در پایین آن ها را بررسی می کنیم :

 • ظرفیت بالا : باتری های لیتیوم یون که شرکت تسلا استفاده می کند از ظرفیت بسیار بالایی برخور دار است که امکان برد بیشتری به ماشین های خود می دهد .
 • سرعت شارژ و تخلیه : این شرکت سعی بر این داشته که سرعت شارژ این باتری ها بسیار سریع باشد و تخلیه آن دیر تر باشد بدین گونه راننده می تواند مسافتی طولانی را با ماشین سفر کند و هرجایی که خواست ماشین را سریعا شارژ کند و به سفر خود ادامه بدهد .
 • عمر طولانی : همانطور که بالاتر هم گفتیم این باتری ها به علت کیفیت بسیار بالا و استفاده از تکنولوژی حرارتی و شارژ بهینه طول عمر بسیار بالایی دارند .
 • بهینه سازی برای عملکرد : ماشین های تسلا برای حالت های مختلف رانندگی به طور هوشمند عمل می کنند برای مثال در شرابط دمایی مختلف یا با توجه به سرعت رانندگی ، از حالت های مختلف باتری استفاده می کند که فوق العاده به عمر باتری و کمتر شدن مصرف آن کمک می کند .
 • مدیریت حرارت : تسلا از تکنولوژی بسیار پیشرفته ای برای مدیریت حرارت باتر یهای خود استفاده می کند که در زمان شارژ یا تخلیه باتری دچار حرارت بالا نشوند که خیلی به طول عمر باتری کمک می کند .
 • مسیر افزا های الکتریکی وعملکرد : این تکنولوژی تسلا که جز مدرن ترین تکنولوژی ها در زمینه ماشین های الکتریکی و خودران به حساب می آید با ساتفاده از حسگر ها ، دوربین ها و رادار ها اطلاعات محیطی اطراف را جمع آوری می کند و با استفاده از هوش مصنوعی و الگوریتم های پیچیده ؛ تنظیمات خودکار را برای مسیر افزا کردن و ترمیم خودرو انجام می دهد. این بهبودات عمده در ایمنی ، راحتی و کارایی رانندگی ماشین های تسلا تاثیرات بسیار زیادی را داشته اند .

  این تکنولوژی تسلا باعث شد توجه بسیار قوی از طرف مشتریان را برای خودش داشته باشد و رقیب سر سخت و جدی برای غول های ماشین سازی دنیا شود .
بررسی تسلا

پیشبینی آینده خودرو های تسلا در بازار جهانی

روند تولید خودرو های تسلا و همچنین کار های این شرکت نشان می دهد در آینده این شرکت از یک سری تحولات و رویداد های جدید پرده برداری می کند این تحولات پیش بینی می شود موارد زیر باشد :

 • توسعه خط محصولی : تسلا به دنبال تولید مدل های جدید با برد بیشتر است و با قیمت مناسب تر که برای انواع قشر حامعه مفید باشد و همه بتوانند از ماشین های الکتریکی این شرکت استفاده کنند همچنین شرکت تسلا می خواهد در آینده تکنولوژی های بسیار پیرفته تر و بی نظیری به این ماشین ها اضافه کند .
 • توسعه در بازار های بین المللی : این شرکت در تلاش است که علاوه بر آمریکا بتواند ماشین های خودرو را در بسیاری یاز کشور ها وارد کند و وارد حوزه جهانی خودرو شود .
 • بهبود فناوری باتری : تسلا به دنبال تکنولوژی جدید برای باتری های لیتیوم یون خود است تا بتواند به این باتری ها برد بیشتر و شارژ سریع تری بدهد.

خب در این مقاله به بررسی تسلا و انواع ویژگی های این ماشین پرداختیم .
امیدوارم این مقاله براتون مفید بوده باشد .

گواهیران
5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *