قالب وردپرس افزونه وردپرس

سریع ترین ماشین جهان چیست ؟ ( ویژه )

سریع ترین ماشین جهان چیست ؟ در این مقاله از گواهیران به بررسی سریعترین خودروی ساخته شده در جهان می پردازیم پس در صورتی که می خواهید به معنای واقعی کلمه وحشی ترین ماشین ساخته شده در جهان را بشناسید این مقاله برای شما نوشته شده است .

شاید در این مقاله به دنبال مدل هایی مانند پاگانی و یا لامبورگینی و یا حتی بوگاتی هستید اما باید بدانید حتی این ماشین از فراری هم سریع تر بوده و رتبه اول سریع ترین ماشین در جهان را دارد پس در این مقاله با ما همراه باشید …

قبل از شروع این مقاله می توانید به مقاله پربازدید ( سبک ترین ماشین تولید داخلی بروید ) . بسیار خب بیایید ببینیم این ماشین چیست که از تمامی برند های مطرح جهانی هم قدرتمند تر است …

سریع ترین ماشین

سریعترین ماشین در جهان دقیقا چیست ؟

در این بخش از مقاله به بررسی یک ماشین سوپر اسپید و یا دوال جت می پردازیم . در این ماشین خبری از احتراق داخلی نیست و هر آنچه که هست احتراق خارجی می باشد . این ماشین به قدری سریع است که می تواند در مدت زمان حدودا 5 ثانیه به سرعت 300 کیلومتر در ساعت برسد و در صوتی که شما بخواهید بیشتر شتاب بگیرید در ثانیه 10 می توانید به سرعت بیشتر از 650 کیلومتر بر ساعت برسید و این بیشترین سرعت ثبت شده برای 10 ثانیه در جهان است .

این ماشین که تولید دیوانه وار شرکت ردبول می باشد به قدری سریع است که برای آنکه راننده در حین رانندگی آسیب نبیند صندلی مقعر بسیاری حرفه ای دارای دمپینگ را برای رانندگی آماده کرده است . در این مقاله بیشتر به تمامی موارد گفته شده می پردازیم اما بیایید ببینیم موتور این ماشین دقیقا چیست ؟

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه 1403

موتور سریعترین ماشین ساخته شده توسط بشر چیست ؟

این موتور احتراق خارجی بوده و در صورتی که بخواهید دقیق تر متوجه قدرت آن شوید باید بدانید موتور های احتراق خارجی برای جت های جنگنده و یا حتی هواپیما های مسافر بری مورد استفاده قرار می گیرد اما این موتور احتراق خارجی که قابلیت مصرف 50 لیتر سوخت در 80 ثانیه را دارد به قدری قدرت مند است که اگر بر روی ماشینی نصب شود آن ماشین با شتاب بسیار زیادی حرکت می کند و در این حالت است که باید قوی ترین ماشین جهان از نظر شاسی برای این موتور مورد استفاده قرار گرفته شود .

موتور احتراق خارجی به این صورت کار می کند که وقتی هوای سرد وارد توربین می شود توربین ها هوا را به سرعت کمپرس می کنند و بعد از آنکه هوا به شدت داغ شد به درون آن سوخت تزریق می کنند و در این حالت سوخت مشتعل شده و باعث چرخش شفت داخلی توربین می شود و در این حالت است که دور پره ها مدام بالاتر می رود و قدرت و سرعت حرکتی با ایجاد نیروی معکوس به هوا ایجاد می شود .

سریع ترین ماشین

شاسی سریع ترین ماشین جهان به چه صورت است ؟

سریعترین ماشین جهان که از یک توربین و یا بهتر است بگوییم موتور احتراق خارجی هواپیماهای جنگنده درست شده است باید به گونه ای باشد که در سرعت بالا متلاشی نشود و بتواند تمامی تنش های ایجاد شده را به خوبی نگهدارد و باعث ایجاد خرابی و نقطه تنش نشود . برای همین از شاسی های نیزه ای و یا بهتر است بگوییم موشکی استفاده می شود در این حالت در صورتی که جریان هوا و لرزش و تنش موتور جت بر روی شاسی اثر منفی بگذارد این شاسی باید به خوبی تمامی تنش ها را رفع کند .

تنش های زیادی که از لرزش و یا کیک موتوری به شاسی وارد می شود به قدری زیاد است که اگر به خوبی این موارد بررسی نشود ممکن است درست در سرعت های بالا شاسی دچار از هم گسستگی بسیار زیادی شود و در این حالت شاسی متلاشی شده و حتی ممکن است انجین به درجه خطرناک آورهیت برسد و در این حالت امکان انفجار و حتی مرگ راننده نیز وجود دارد .

اما این بخش از سریعترین ماشین جهان بسیار مهم است زیرا ممکن است به دلیل تنش ها و یا آیرودینامیک و ایجاد مقاومت هوایی معکوس این شاسی متلاشی شود و برای همین از قوطی های ضربدری استفاده شده و کانال های هوایی در بدنه این ماشین ایجاد می کنند تا هوا به درستی عبور کند و مانع از ایجاد مقاومت هوایی شود .

آیا از این ماشین در مسابقات استفاده می شود ؟

اصولا مسابقات 500 متر بله اما در صورتی که فکر می کنید از این ماشین می توان در پیست های مسابقه دارای پیچ های زیاد استفاده شود در اشتباه هستید . زیرا با این سرعت باورنکردنی در صورتی که یک زاویه اشتباه به فرمان ماشین داده شود در کسری از ثانیه این ماشین زاویه منفی گرفته و متلاشی می شود .

بیشتر از پیست هایی با راه های صاف بدون پیچ در بیابان ها مورد استفاده قرار داده می شود که هر ساله تولید کنندگان ماشین سعی بر این دارند تا در این نبرد پیروز میدان سرعت باشند اما در نتیجه مهندسین مکانیک برای ساخت این ماشین باید حدودا 1 سال به صورت روزانه کار کنند و در نهایت در پیست های تمرینی ماشین خود را تست کنند و در صورتی که بتوانند سرعت بالایی را ثبت کنند بدون شک می توانند به مسابقات سالانه یکبار در سطح جهانی ورود کنند .

پس از این ماشین ها نمی توان به هیچ وجه در پیست های مسابقات استفاده کرد .

سریع ترین ماشین

آیا موتور این ماشین را می توان بر روی ماشین های سنگین بست ؟

بله اما موارد منفی بسیار زیادی وجود دارد . اصولا وقتی موتور جت بر روی ماشین نصب شود راننده نمی تواند مانور زیادی با فرمان دهد برای همین در صورتی که بخواهید از موتور جت بر روی ماشین های سنگینی که دارای آیرودینامیک بسیار بدی هستند نصب کنید واقعا بازی خطرناکی را آغاز کرده اید .

موتور جت با پیشرانه بسیار قدرتمندش به قدری قوی است که می تواند حتی تریلی را به سرعت بیشتر از 500 کیلومتر برساند اما سوال اینجاست آیا سیستم تعلیق و یا حتی سیستم گیربکس و انتقال قدرت و یا حتی آیرودینامیک توانایی آن را دارد تا خطری ایجاد نکند و یا خیر ؟ بدون شک خیر .

تصور کنید با تریلی به سرعت 500 رسیده اید و فرمان نرم شما ناگهان بپیچد . چه خواهد شد ؟ یا اصلا تصور کنید با این سرعت آیرودینامیک اثر منفی خودش را بگذارد چه خواهد شد ؟ بدون شک ماشین از مسیر به سرعت منحرف می شود پس باید در جواب اصلی گفت خیر امکان آن وجود ندارد .

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد . پیروز باشید .

گواهیران
5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *