قالب وردپرس افزونه وردپرس

مقاوم ترین ماشین در برابر سیل چیست ؟ ( مهم ) !

مقاوم ترین ماشین در برابر سیل چیست ؟ در این مقاله به بررسی مقاوم ترین ماشین هایی که می توانید در شرایط سیلاب ها استفاده کنید بررسی هایی را انجام می دهیم در این شرایط در صورتی که در مناطقی زندگی می کنید که امکان دارد سیل در آنجا بیاید و یا در محل هایی هستید که بارندگی بسیار زیادی وجود دارد باید حتما خودروی مناسبی برای رانندگی انتخاب کنید که در این مقاله از سایت گواهیران بررسی خواهد شد .

در مقاله قبلی در مورد خودرو در سیل موارد بسیار زیادی را بررسی کردیم که اگر ماشین شما در سیلاب گیر کرد باید چکار کنید تا جان خود را حفظ کرده و از ماشین تا جایی که می توانید محافظت کنید . بسیار خب بیایید ببینیم باید چه ماشینی را برای این شرایط خریداری کنیم .

مقاوم ترین ماشین در برابر سیل

بدترین ماشین در برابر سیلاب چیست ؟

بیایید در ابتدا بدترین ماشینی که می توانید در سیلاب از آن استفاده کنید چیست ؟ ببینید اصولا در این حالت ماشین های داخلی و خارجی باز هم رخ نمایی می کنند اما چرا ؟ برای مثال ماشین هایی با ارتفاع کم و یا سوپر اسپرت های خارجی در صورتی که در سیلاب گیر کنند بدون شک نمی توانند از آن شرایط عبور کنند اما می دانید برای چه ؟ برای ارتفاع بسیار پایین آن ها که بلافاصله در گل و لای سیلاب ها گیر می افتند و اصلا نمی توانند حرکت کنند و بدتر از آن می دانید چیست ؟ این است که شما حتی به دلیل سبک بودن این ماشین ها به راحتی می توانند سوار بر موج سیلاب شده و حرکت کنند .

و یا ماشین های سواری خارجی و یا داخلی هم به همین شکل اما ماشین های خارجی خوبی که دارند این است که آب بندی بسیار عالی نسبت به ماشین های داخلی دارند و یا شاید بتوان گفت در صورتی که از ماشین های خارجی استفاده کنید بدنه ماشین ها در شرایط سیلاب شدید کمتر از ماشین های داخلی آسیب می بینند البته منظور ما ماشین های ژاپنی و یا آلمانی و اروپایی است در کل و ماشین های چینی شاید حتی در بسیاری از موارد بدنه بسیار بی کیفیتی نسبت به ماشین های داخلی داشته باشند .

اما در کل بدترین ماشینی که در این شرایط می شود استفاده کرد ماشین های اسپرت و ارتفاع پایین و یا ماشین های سواری است و باید بدانید در این مناطق که بارندگی بسیار زیاد است در صورتی که از این سبک ماشین ها استفاده شود بدون شک شاید یک روزی برای شما اتفاق بدی بی افتد .

پیشنهاد مقاله : سوالات آیین نامه 1403

مقاوم ترین ماشین در برابر سیل

بهترین ماشین برای این شرایط چیست ؟

مقاوم ترین ماشین در برابر سیل بدون شک ماشین های شاسی بلند هستند اما آیا تمامی ماشین های شاسی بلند این مقاومت را دارند ؟ بدون شک خیر در صورتی که بخواهید از ماشین های شاسی بلند چینی در شرایط سیلاب استفاده کنید اصلا مقاومت خوبی ندارند و می توانند جان شما را هم به خطر بی اندازند اما در کل و در مجموع بسیار بهتر از ماشین های سواری در این شرایط عمل می کنند و یا شاید بتوانیم بگوییم بهترین ماشین های شاسی بلندی که می توانید استفاده کنید از شرکت های آلمانی بنز و بی ام و هست و یا حتی ماشین های آمریکایی که زبان زد ماشین های آفرودی جهان هستند .

و همینطور ماشین های آفرودی که ارتفاع زیادی دارند و می توانند به خوبی در این شرایط عمل کنند . در کل مقاوم ترین ماشین در برابر سیل ماشین های آفرودی هستند اما بیایید ببینیم دقیقا چرا ؟

1 – ارتفاع زیاد ماشین های آفرودی
2 – مقاومت بالای شاسی
3 – مقاومت بالای بدنه
4 – قدرت بسیار زیاد ترمز دستی
5 – قدرت بسیار بالای ترمز های دیسکی و کاسه ای
6 – قدرت بسیار بالای دنده معکوس با جریان آب

دوستان همانطور که در مقاله قبلی دیدید در صورتی که آب در جریان با بدنه ماشین شما باشد در هر شرایطی شما باید ماشین را در دنده معکوس با جریان آب قرار دهید . اما شاید سیل به قدری قدرت زیادی داشته باشد که حتی سیستم قدرتمند ترمز ماشین شما هم نتواند به خوبی عمل کند در این شرایط است که باید حواستان باشد که فورا ماشین را ترک کنید و در قسمت امن بدنه ماشین بایستید و نجات ماشین را فراموش کنید در این صورت است که بدون شک می توانید جان خود را حفظ کنید .

مقاوم ترین ماشین در برابر سیل

سخن نهایی !

مقاوم ترین ماشین در برابر سیلاب ها را با هم بررسی کردیم اما اگر بخواهیم از آن ها به صورت دقیق تر اسم ببریم بدون شک ماشین هایی مانند x4 , x3 , x6 از بی ام و و ماشین هایی مانند G class از برند بنز می تواند بهترین حالت ماشین های سواری – شاسی بلند باشند و در صورتی که بخواهیم بهترین ماشین آفرودی را نام ببریم بدون شک ماشین های GMC آمریکایی بهترین مقاومت و کیفیت را دارند .

فراموش نکنید در صورتی که بخواهید در سیلاب ها رانندگی کنید تا جان خود و ماشین را هر چه زودتر حفظ کنید ماشین های آفرودی تحمل بسیار بیشتری به نسبت ماشین های دیگر دارند و شاسی بلند ها در دسته دوم قرار داده می شوند اما نکته بسیار مهم تری که باعث می شوند ماشین های آفرودی و یا شاسی بلند را در این شرایط انتخاب کنید این است که به دلیل ارتفاع زیاد این ماشین ها , در این شرایط موتور ماشین به دلیل ورود آب خاموش نمی شوند زیرا هواکش این ماشین ها در ارتفاع بالاتری قرار دارند و همینطور ماشین های آفرودی که هواکش آن ها بالاتر از سقف ماشین قرار داده می شوند .

البته در این حالت اگزوز ها نقش مهمی در خاموشی موتور دارند که در صورتی که آب جلوی جریان خروجی دود را ببندد دود به موتور برگشته و باعث ایجاد خفگی موتور شده و موتور خاموش می شود برای همین هم دود کش ماشین های آفرودی جنگلی در ارتفاع بالاتری قرار دارد تا از خاموش شدن موتور ماشین جلوگیری شود .

بسیار خب در این مقاله در مورد مقاوم ترین ماشین در برابر سیل بررسی های جالبی را انجام دادیم امیدواریم برای شما هم مفید بوده باشد . پیروز باشید . گواهیران .

گواهیران

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *